Kobieta robi dekoracje na halloween

Jesienne zabawy dla dzieci – poznaj kilka propozycji

Jesień to czas wspaniałych zabaw dla najmłodszych. To pora roku, która zachęca do spędzania czasu w przytulnym cieple i wymyślania nowych gier i rozrywek. Przyjrzyjmy się bliżej pomysłom na wspólną zabawę i dobrze spędzony czas z najbliższymi.

Malowanie twarzy Halloween

Malowanie twarzy Halloween to jedna z najpopularniejszych jesiennych zabaw. Czasami nie ogranicza się ona wyłącznie do pomalowania buzi, ale także do przygotowania całego przebrania. Dzięki temu maluch może udawać, że jest kimś zupełnie innym. Wprawdzie Halloween kojarzy się ze świętem duchów i potworów, to przebrania dla najmłodszych wcale nie muszą być straszne. Wiele dzieci lubi przebierać się za bohaterów swoich ulubionych bajek albo urocze zwierzątka. W przypadku tych ostatnich warto wyposażyć się w specjalne kredki lub farbki do malowania buzi. Pozwolą one na wykonanie prostego makijażu imitującego zwierzęce cechy. Kredkami łatwo narysujesz wibrysy, cętki albo tygrysie paski. 

Wycinanie dyni

Dynia to najsłynniejsze jesienne warzywo. Wiele zabaw wykorzystuje właśnie ten fakt. Bardzo dobrą rozrywką może być wycinanie dyni i przygotowanie z niej lampionu. To jednak zadanie dla starszych dzieci, które mogą samodzielnie używać noży. Dynie są dość twarde, więc by wyciąć z nich otwory imitujące maskę potrzeba sporo siły. Dobrze jest więc jeśli w tej zabawie bierze udział rodzic. W przypadku młodszych dzieci warto postawić na bezpieczniejszą wersję tej samej zabawy. Zamiast wycinać oczy i usta w dyni… można je po prostu narysować. To świetna zabawa dla najmłodszych, która powinna zająć ich przynajmniej na jakiś czas. Ciekawym rozwiązaniem może być używanie pisaków, które łatwo zmyć. Po namalowaniu buzi na dyni można ją zmyć i zacząć zabawę od początku.

Pieczenie ciasteczek

Skoro już wspominamy o dyni, to warto jest wykorzystać ją w 100%. Miąższ z dyni można wykorzystać w kuchni do przygotowania purée warzywnego. Może ono być smakowym dodatkiem do ciasteczek z korzenną przyprawą. Wszystkie dzieci lubią zabawę w kuchni, więc robienie ciastek powinno się im spodobać. Maluchy mogą brać udział w przygotowaniu ciasta, wałkowaniu go i wycinaniu kształtów związanych z jesienią. Świetnie będą wyglądać ciasteczka w kształcie dyni, jabłek, kotów czy czarownic. Kolejnym etapem zabawy może być lukrowanie wypieczonych już ciasteczek. Tutaj można popuścić wodze fantazji. Oprócz kolorowego lukru można używać też różnego rodzaju posypek i bakalii. Dzięki temu ciasteczka będą wyjątkowe. 

Zbieranie liści

To rozrywka, w którą można bawić się przy sprzyjającej pogodzie. Polega ona na zbieraniu różnokolorowych liści, a następnie układaniu ich we wzory. Już dopasowywanie do siebie kolorów jest sporą frajdą dla najmłodszych. Liście można układać w jesienną tęczę albo też zasuszyć je, by cieszyć się ich widokiem przez dłuższy czas. Liście mogą też być piękną ozdobą dziecięcych rysunków. Przy odrobinie wyobraźni każdy liść można zamienić w magiczne zwierzę albo postać z bajki. Przygotowywanie takich obrazków to prawdziwa uczta dla kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *