Dzieci w kaloszach na deszczu

Wytrzymałe kalosze dziecięce

Gdy nadchodzi jesień, każdy rodzic obawia się, że jego dziecku nie będzie wystarczająco ciepło. Największy problem pojawia się w deszczowe dni. Maluchy przemieszczają się zdecydowanie mniej ostrożnie, niż dorośli. Niewiele więc potrzeba, żeby dziecko zmoczyło sobie stopy. Rozwiązaniem tego problemu są kalosze dziecięce, wykonane z wysokiej jakości materiału.

Obuwie, przeznaczone na deszczową pogodę, musi być przede wszystkim wodoszczelne. Powinny więc być wykonane z naprawdę wytrzymałego materiału. Przykładem takiego tworzywa jest PVC. Wykonane z niego kalosze dziecięce nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego posłużą maluchowi, dopóki nie będzie potrzebował większego rozmiaru. PVC cechuje się także elastycznością. Dzięki temu, kalosze nie powodują dyskomfortu np. podczas zginania stopy. Zaletą PVC jest również bezpieczeństwo. Tworzywo nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, na których działanie dzieci są szczególnie wrażliwe. Gumowe kalosze są dostępne w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu przypadną do gustu rodzicom i ich pociechom.

Ocieplane kalosze dziecięce na chłodne dni

W chłodne, deszczowe dni, niezbędne jest ciepłe obuwie. Dobrym rozwiązaniem są więc kalosze dziecięce ze specjalną wkładką. Obecność skarpetki sprawia, że dziecku zawsze jest ciepło. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Najlepiej, jeśli będzie to naturalna tkanina. Bardzo dobrze sprawdza się bawełna, która zapewnia wentylację. Dzięki temu, dziecku jest ciepło, a jednocześnie nie dochodzi do nadmiernego pocenia stóp. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku obuwia gumowego, które słabo przepuszcza powietrze. Skarpetka chroni także przed otarciami naskórka, do których łatwo dochodzi u maluchów.

Ocieplane kalosze dla dzieci są praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wkładkę można prać w pralce, a PVC wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Dzięki temu, bardzo szybko są gotowe do ponownego użytku. Kalosze są więc komfortowe dla dzieci, które je noszą oraz rodziców, odpowiadających za utrzymanie obuwia w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *