Dziewczynka uczy sie języka angielskiego online

Angielski dla dzieci online – jak wybrać dobrą szkołę?

Nauczanie online to obecnie bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina edukacji. Wiele szkół oferuje w tym momencie zajęcia online, które mają kilka przewag nad tradycyjną formą. Przede wszystkim oszczędza się czas – a co za tym idzie, także pieniądze. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, szukać miejsca do parkowania, stać w korkach. To szczególnie duże ułatwienie dla większych rodzin, które musiały planować dokładnie każdą podróż, aby wszystko idealnie się zgrało.

Angielski dla dzieci online to także bezpieczna opcja – nie trzeba martwić się chorobami, samotnymi powrotami dziecka itd. Maluch uczy się w środowisku w pełni bezpiecznym, znanym, w którym czuje się komfortowo. Nauka online daje dużo możliwości, nauczyciel może korzystać z różnych materiałów – a nawet zabrać dzieci na wirtualną wycieczkę!

Dobra szkoła, która prowadzi angielski dla dzieci online w ciekawy sposób, z poszanowaniem dzieci oraz rodziców to prawdziwy skarb! Jak wybrać taką placówkę? Na co zwrócić uwagę, co powinno zapalić nam ostrzegawczą lampkę? Czytaj dalej, a z pewnością się dowiesz!

Dobra szkoła angielskiego dla dzieci online – jaka powinna być?

Dobra szkoła, która prowadzi zajęcia z zakresu angielski dla dzieci online to taka, w której dziecko czuje się dobrze, robi postępy, a przy tym nie może doczekać się kolejnej lekcji. Do tego rodzic powinien mieć elastyczność w zakresie wyboru harmonogramu czy nauczyciela. Poniżej znajdziesz kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły:

  • Czy proigram jest przygotowany indywidualnie? Angielski dla dzieci online to okazja, aby dziecko nadrobiło zaległości, zwiększyło zakres słownictwa, zaczęło mówić płynniej. O wiele prościej będzie osiągnąć zamierzone efekty, jeśli maluch uczy się zgodnie ze swoimi możliwościami, zainteresowaniami, charakterem i pasją. Dobra szkoła angielskiego online przygotuje program indywidualnie, a nauczyciel dopasuje poziom trudności oraz przerabiany materiał do ucznia. 
  • Czy w szkole uczą native speakerzy? Nauka z native speakarami daje o wiele większe możliwości i zazwyczaj – także lepsze efekty Osoba, która mówi po angielsku od urodzenia lub od dziecka posiada dobry akcent oraz płynność w mówieniu, którą przekaże swoim uczniom. W szkole Novakid uczą native speakerzy z wieloletnim doświadczeniem, posiadający certyfikaty. Dzieci uwielbiają prowadzone przez nich lekcje, ponieważ nauczyciele mają doskonały kontakt z maluchami.
  • Czy samodzielnie ustalasz terminy lekcji? Angielski dla dzieci online powinien zapewniać elastyczność oraz wygodę dla rodzica. Dlatego sprawdź, czy dana placówka umożliwia samodzielny wybór daty oraz godziny zajęć. Dzięki temu bez trudu dopasujesz harmonogram do sytuacji w danym okresie. Żadna lekcja Wam nie przepadnie!
  • Czy szkoła stosuje nowoczesne metody nauczania? To bardzo ważna kwestia. Choć zalewanie uczniów setkami słówek, odpytywania i sprawdziany to najprostszy sposób, warto pamiętać, że na niewiele się zda, jeśli uczeń jeszcze nie umie pisać. Dla dzieci w wieku przedszkolnym czy tych, które uczęszczają do pierwszych klas podstawówki, sprawdzi się dobrze nauka przez zabawę. Taka forma będzie o wiele bardziej skuteczna.
  • Czy szkoła oferuje różne formy abonamentu? W tradycyjnych szkołach językowych zazwyczaj płaciło się za cały semestr lub miesiąc nauki. W przypadku szkół online o wiele lepiej sprawdza się szeroki wybór. Będziesz mógł zatem wybrać, jak często Twoje dziecko będzie się uczyć. Zwróć uwagę także na długość lekcji – optymalny czas dla dzieci, aby nie straciły koncentracji to około 20-30 minut.

Wybierając angielski dla dzieci online, upewnij się, że poziom nauczania jest wysoki, a forma nauki przyjazna dziecku. Dobrym pomysłem jest wzięcie udziału w darmowej lekcji próbnej. Jeśli zauważysz, że dziecku nie podobają się lekcje, jest niechętne do odbycia kolejnej lekcji – lepiej zmienić nauczyciela czy nawet szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *