Kobieta organizuje event online

5 pomysłów na niezapomniany event online

Zapewne przynajmniej raz w życiu brałeś udział w konferencji albo wydarzeniu, które na długo zapadło Ci w pamięć i do dziś wzbudza w Tobie pozytywne emocje. Jak zorganizować niepowtarzalny event online? Poznaj 5 elementów, o które warto zadbać!

Niezapomniany event online — o czym należy pamiętać?

  1. Promocja eventu online

Organizacja niepowtarzalnego eventu online zaczyna się od skutecznej promocji. Zadbaj o to, aby odpowiednio rozpromować swoje wydarzenie poprzez różne kanały. Do tego celu możesz wykorzystać media społecznościowe, a także grupy, czy dedykowane wydarzeniu strony rejestracyjne lub płatne kampanie. Im więcej osób usłyszy o Twoim evencie, tym większa szansa na sukces.

  1. Intuicyjna platforma

Nawet jeśli plan Twojego wydarzenia zainteresuje tysiące użytkowników, Twoje wysiłki pójdą na marne bez odpowiedniej, łatwej w użyciu platformy. Popularne rozwiązania takie jak Zoom, Google Hangouts, czy MS Teams mogą nie wystarczyć, aby zorganizować event online na wysokim poziomie. Postaw na dedykowaną platformę, która zapewni użytkownikom bezpieczeństwo.

Event online

  1. Plan eventu online

Jeśli chcesz, by organizacja eventu online przyniosła Ci namacalne korzyści, zadbaj o to, aby treść Twojego wydarzenia dotarła do odpowiedniej grupy docelowej. Zrób dokładny research, zbadaj potrzeby swoich potencjalnych klientów i przedstaw im plan eventu online, który ich zaintryguje. Pokaż użytkownikom, że Twoje wydarzenie może rozwiązać ich problemy.

  1. Interakcja z uczestnikami

Dobrze zorganizowany event online może zmienić się w prawdziwe show. Zaangażuj użytkowników i zachęć ich do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. Pomyśl o możliwości zadawania pytań w czasie rzeczywistym, krótkich ankietach, grywalizacji, czy czacie na żywo. Ciekawe aktywności mogą zachęcić użytkowników do interakcji z Twoją firmą.

5. Drobne upominki i materiały

Nie pozwól uczestnikom o sobie zapomnieć. Przygotuj dla nich drobne gadżety, takie jak darmowe e-booki, czy podsumowanie wydarzenia wysłane na ich maila. Poproś ich o wypełnienie krótkiej ankiety kilka dni po evencie online i upewnij się, że mają kontakt z Twoją marką.

Podsumowanie

Dobrze zorganizowany event online może przynieść wiele korzyści. Jednak aby do tego doszło, należy zainwestować w profesjonalną promocję wydarzenia i odpowiednią platformę eventową. Bez tego, nawet najlepszy plan szybko spali na panewce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *