Dziewczyna z flagią anglii uczy się angielskiego

Jaki kurs języka angielskiego dla dzieci wybrać?

Znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna. Co daje nam ta umiejętność? Dzięki niej możemy swobodnie korzystać z Internetu – czytać, oglądać filmy i seriale, sprawdzać wiadomości i informacje – nie jesteśmy ograniczeni jedynie do rodzimego języka. Co więcej, znajomość angielskiego to także możliwość znalezienia dobrej pracy. Obecnie nie jest to już umiejętność wyjątkowa, ale raczej należąca do tych podstawowych.

Jeśli mówimy płynnie po angielsku, czeka na nas także więcej możliwości na studiach. Poza możliwością badania materiałów w języku obcym dochodzi także opcja zagranicznych stypendiów czy staży. Jednym słowem – język angielski to obecnie podstawa. Bez niej wiele tracimy. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby dzieci uczyły się go od najmłodszych lat.

Kurs języka angielskiego dla dzieci to opcja, aby najmłodsi nadrobili zaległości, rozwinęli możliwości, poszerzyli horyzonty, poznali akcent rodzimych użytkowników języka.
Chłopiec uczy się angielskiego przy laptopie.

Jaki powinien być dobry kurs angielskiego dla dzieci?

Wybierając kurs angielskiego dla dzieci, należy pamiętać, że jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Poniżej znajdziesz listę kwestii, na które warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zapisanie pociechy na zajęcia.

  • W szkole uczą profesjonaliści. To bardzo ważne, aby nauczyciele mieli różnego rodzaju kursy, stale się rozwijali oraz posiadali doświadczenie w pracy z dziećmi.
  • Nauczyciele to native speakerzy. Nikt tak nie zna języka, jak osoba, która mówi nim od urodzenia. Dlatego warto zapisać dziecko na lekcje z native speakerem. Dzięki temu pozna ono prawdziwy, naturalny akcent oraz ciekawe idiomy czy powiedzenia typowe dla danego kraju.
  • Lekcje pełne są zabawy i bezstresowych aktywności. Pamiętajmy, że kurs języka angielskiego dla dzieci nie powinien przypominać szkoły. Musimy unikać nudy. Dziecko powinno odbierać dodatkowe lekcje jako szansę na dobrze spędzony czas. Zabawy i gry pomogą dziecku w nauce w sposób dla niego naturalny i swobodny. Dzięki temu efekty pojawią się szybciej i zostaną na dłużej.
  • Lekcje nie powinny trwać za długo. Dziecko skupia się na krótsze okresy czasu, nie potrafi “zmusić” się do utrzymania uwagi tak, jak my, dorośli. Dlatego lekcje powinny trwać około trzydziestu minut, nie dłużej.
  • Na zajęciach dużo się rozmawia. Każdy, kto uczył się języka, z pewnością powie, że przełamanie bariery językowej było trudne. Co z tego, że znamy milion słówek czy całą gramatykę, skoro nie potrafimy wykrztusić z siebie słowa? W Novakid dzieci mówią przez większość czasu. Nauczyciele aktywizują je, aby konwersowały jak najwięcej, niezależnie od tego, czy popełniają błędy. Nie chodzi o to, by dziecko karać – tutaj chodzi o to, by poczuło się pewnie i bezpiecznie.
  • Postaw na taki kurs, w którym masz kontrolę nad tym, kiedy odbędą się zajęcia. I o której. Wszyscy wiemy, że codzienność potrafi zaskakiwać. Dlatego, zanim wybierzesz konkretny kurs języka angielskiego dla dzieci, upewnij się, że będziesz mieć możliwość elastycznego doboru terminów lekcji.
  • Lekcje odbywają się online. Wiemy, że ten format może się znudzić. Ale wciąż – jest on najbezpieczniejszą opcją. Do tego tanią i niepochłaniającą zbyt dużo czasu (nie musisz nigdzie dojeżdżać, tracić czasu w korkach, marnować go na szukanie miejsca parkingowego itd.).
  • Darmowa lekcja próbna. Dobra szkoła językowa, która proponuje kurs języka angielskiego dla dzieci oraz jednocześnie pozwala “rozejrzeć się” przed podjęciem decyzji to prawdziwy skarb.
  • Nie musisz kupować żadnych podręczników i zeszytów ćwiczeń. Dobrze, jeśli szkoła zapewnia materiały, nie musisz dodatkowo za nie płacić.

Kurs języka angielskiego dla dzieci to idealna okazja, aby maluch nauczył się angielskiego w przyjemnej atmosferze, rozwinął swoje umiejętności, przełamał barierę językową. Zainwestuj w przyszłość swojego dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *