Wyprawka sezonowa dla dziecka

Wyprawka sezonowa – jak przygotować się na przyjście dziecka w zimie/lecie?

Artykuł partnera.

Przygotowanie się na przyjście dziecka na świat to dla rodzica bardzo duże wyzwanie. Nie za każdym razem te przygotowania wyglądają tak samo, ponieważ niektóre dzieci rodzą się w okresie wiosenno-letnim, a inne porą jesienno-zimową. Jak się za to zabrać? Najważniejsze jest to, aby skompletować tzw. wyprawkę sezonową, uzależnioną od panującej za oknem pory roku.

Letnia wyprawka dla dziecka – co powinno się w nie znaleźć?

Przemyślana wyprawka dla noworodka to taka, w której absolutnie niczego nie zabraknie i będzie w stu procentach dopasowana do jego aktualnych potrzeb. Wcale nie trzeba przeznaczać na nią całych oszczędności, ponieważ każdy zakup powinien być rozsądny. Lepiej kupować mniej i stawiać na jakość oraz przydatność kupowanych produktów, niż zdecydować się na wykupienie całego sklepu. Nieco mniej problemów rodzice mają wtedy, gdy dziecko pojawia się na świecie latem lub wiosną. Letnia wyprawka w takie sytuacji prezentuje się następująco:

  • akcesoria do karmienia – butelki, osłonki laktacyjne, laktatory elektryczne,
  • akcesoria do przewijania – chusteczki pielęgnacyjne, pieluchy, maty do przewijania, organizery, przewijaki,
  • akcesoria do kąpieli – płyny do mycia ciała i włosów, balsamy uzupełniające, naturalne mydła, bambusowe ręczniki, wanienki, wkładki do wanienek, szczotki i grzebienie,
  • akcesoria do snu – letnia pościel, delikatne kocyki, otulacze bambusowe, pozytywki, prześcieradła,
  • akcesoria do spacerowania i podróżowania – poduszki, torby, spraye dezynfekujące, rożki, śpiworki,
  • ubranka – pajacyki, śpioszki, krótkie body, delikatne rajstopki i skarpetki, opaski,
  • akcesoria do zabawy – zabawki z atestem PZH.

To absolutna podstawa, chociaż wiele będzie zależało od tego, jak konkretnie będzie przebiegać w danym roku okres letni lub wiosenny. Maluszkowi często przydadzą się też nieco cieplejsze bluzeczki i sweterki (na chłodniejsze wieczory).

Zimowa wyprawka dla dziecka – o czym nie można zapomnieć?

Zimowe wyprawki dla noworodków prezentują się w bardzo zbliżony sposób do tych letnich, a największe różnice zauważa się oczywiście w akcesoriach do spacerowania i podróżowania oraz ubrankach. Porą jesienną lub zimową stawia się na zdecydowanie cieplejsze ubranka, wśród których dominują bluzy, kurteczki, swetry, czapeczki, rękawiczki, ciepłe skarpetki i podkolanówki. Chodzi też o korzystanie z cieplejszych śpiworków, otulaczy i rożków, a także grubszych kocyków i pościeli. Dziecko powinno być skutecznie zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, nie tylko na świeżym powietrzu, ale też w domach. Ciekawym wyborem na zimę będą m.in. rękawiczki Elodie Details Tidemark Drops 0-12m, stworzone z poliestru i posiadające certyfikat Bionic Finish RUDOLF. To idealne zabezpieczenie dla dziecięcych rączek, które od tej pory będą chronione przed zimnem, wiatrem i deszczem. W rękawiczkach zastosowano wygodne ściągacze, a rodzice mają pewność, że będzie się je bezproblemowo zakładało i ściągało. Ich wielkimi atutami są też wodoodporność oraz wiatroszczelność. Bez względu na porę roku, potrzebne produkty znajdziesz w sklepie internetowym https://elemele.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *