Kobieta trzyma w nosidełku swoje dziecko

Jak wybrać nosidełko dla dziecka?

Artykuł partnera.

Nosidełko to ogromne ułatwienie dla każdego rodzica. Pozwala ono na noszenie dziecka w różnych pozycjach. Dostępne na rynku nosidełka różnią się nie tylko pod względem wzornictwa i kolorystyki, ale również konstrukcji. Większość modeli przeznaczona jest dla maluchów potrafiących już samodzielnie siedzieć i utrzymywać główkę pionowo.

Jakie są rodzaje nosidełek dla dzieci?

Wybierając nosidełko dla dzieci, trzeba mieć na uwadze kilka bardzo istotnych kwestii. Zacząć należy od rodzaju dostępnych na rynku nosideł. Dzielą się one na dwa podstawowe rodzaje, mianowicie na modele ergonomiczne z panelem miękkim albo usztywnianym oraz z panelem sztywnym, wąskim albo szerokim. Wśród klientów sklepu Mamissima największą popularnością cieszy się ergonomiczne nosidełko dla dziecka. Dzięki miękkiemu panelowi dopasowuje się ono do kształtów pleców malucha, zapewnia też prawidłowy układ nóg. Ergonomiczne nosidełko dla niemowlaka lub starszego dziecka jest wyposażone w regulowane szelki oraz pas biodrowy.

Czym się kierować przy wyborze nosidełka?

Kupując nosidełko, trzeba uwzględniać nie tylko jego rodzaj, ale również wiek i wagę dziecka. W tym zakresie trzeba przestrzegać zaleceń producenta. Dobre nosidło powinno być wykonane z wysokogatunkowych materiałów i solidnie wykończone. Najbardziej opłaca się stawiać na modele sprawdzonych i cenionych marek.

Co zamiast nosidła – czyli chusta do noszenia dziecka

Coraz większe zainteresowanie wśród rodziców zyskują chusty do noszenia dzieci, które są świetną alternatywą dla tradycyjnych nosidełek. Noszenie dziecka w chuście ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim sprzyja nawiązywaniu niepowtarzalnej więzi łączącej malucha z osobą dorosłą. Dziecko łatwiej przystosowuje się do nowych warunków, czując się przy tym spokojne i bezpieczne. Chusta ułatwia ponadto zasypianie, łagodzi rozmaite bóle i dba o prawidłowy rozwój młodego kręgosłupa. Atuty tego rozwiązania doceniają też rodzice, gdyż dzięki chuście ciężar rozkłada się równomiernie na oba ramiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *