Kobieta trzyma dziecko na drewnianym przebijaku na łóżko

Przewijak na łóżeczko, czy w innej formie? Jaki wybrać najlepiej?

Kompletując wyposażenie domu, w którym ma przebywać nowo narodzone dziecko, musimy zadbać o każdy szczegół. Od wyboru odpowiedniego asortymentu zależeć będzie nie tylko bezpieczeństwo dziecka, ale również szybkość wykonywania rutynowych czynności związanych z opieką nad dzieckiem. Jednym z takich elementów jest przewijak. To właśnie przewijak odgrywa główną rolę podczas przewijania niemowlaka. Istnieją dwa podstawowe typy przewijaków, wolnostojące i nakładane na łóżko. Oba rodzaje mają swoje zalety i wady, a dobór odpowiedniego typu przewijaka znacząco ułatwi codzienne obowiązki.

Co  należy brać pod uwagę podczas wyboru przewijaka?

Wybierając przewijak, należy poświęcić trochę czasu na dostosowanie go do naszych oczekiwań. Kluczowy jest materiał, z którego zostanie wykonany przewijak. Mimo że standardem są przewijaki wykonane z plastiku, to przewijak drewniany będzie znacznie lepszą opcją. Wykorzystanie drewna zapewnia dużą trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Istotne są również rozmiary przewijaka. Jeśli kupimy zbyt mały model, to nie będziemy mogli położyć na nim wszystkich akcesoriów wykorzystywanych podczas przewijania. Ostatecznie stajemy przed wyborem jednego z dwóch typów przewijaka. 

Jakie zalety ma przewijak wolnostojący?

Podstawową zaletą przewijaka wolnostojącego jest jego wielkość. Bez najmniejszego problemu pomieścimy na nim wszystkie akcesoria używane podczas przewijania, jak również samego niemowlaka. Kolejną zaletą jest wysokość przewijaka. Dzięki zastosowaniu wolnostojącej konstrukcji możemy dopasować wysokość do naszego wzrostu, co pozwoli na łatwe i komfortowe przewijanie. Musimy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga dużej ilość miejsca, które pozwoli umiejscowić przewijak drewniany wolnostojący w sypialni maluszka. 

Dlaczego warto wybrać przewijak nakładany na łóżeczko?

Alternatywnym rozwiązaniem jest przewijak nakładany na łóżeczko dziecka. W odróżnieniu od wolnostojącego przewijak nakładany składa się z samego blatu, który ustawia się bezpośrednio na łóżku dziecka. Jest to rozwiązanie skierowane do osób, które nie mają wystarczająco miejsca w sypialni. Najczęściej przewijaki nakładane projektowane są w uniwersalnych rozmiarach pozwalających zamontować je na wielu typach łóżek. Aby zwiększyć funkcjonalność przewijaka wolnostojącego, można dokupić organizer wiszący, który zostanie zamontowany przy łóżku. 

Który rodzaj przewijaka wybrać?

Wybór przewijaka powinien być indywidualną decyzją dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości. Jeśli możemy pozwolić sobie na zagospodarowanie całego pomieszczenia na sypialnie dla dziecka, świetnym rozwiązaniem będzie przewijak wolnostojący. Jednak w momencie, kiedy chcemy zaoszczędzić miejsce, możemy zakupić przewijak drewniany nakładany na łóżko, który równie dobrze spełni nasze oczekiwania. Bez względu na wybrany rodzaj przewijaka zawsze musimy kierować się wygodą i bezpieczeństwem dziecka, wybierając najwyższej jakość przewijaki.

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *