nóżki dziecka z butami i szarymi spodniami

Jak wybrać zaproszenia na Chrzest Święty?

Chrzest Święty to wyjątkowe wydarzenie nie tylko w życiu maluszka, ale i całej rodziny. Warto więc zadbać o jego wyjątkową oprawę. Żeby goście poczuli się docenieni, warto na kilka tygodni przed planowanym terminem uroczystości wręczyć lub rozesłać im zaproszenia. To miły gest, który potwierdzi, że obecność bliskich jest naprawdę ważna. Jak jednak wybrać zaproszenia na chrzest? Na co zwrócić uwagę?

Zaproszenia na chrzest – czy warto je wręczać?

Organizacja Chrztu Świętego to duże wyzwanie. Uroczystość budzi bowiem wiele emocji, zwłaszcza u rodziców maluszka. Dziecko staje się bowiem członkiem katolickiej społeczności, co dla wielu osób ma szczególne znaczenie. W ferworze przygotowań nietrudno zapomnieć o szczegółach. Na szczęście na rynku znaleźć można atrakcyjne zaproszenia na chrzest. Dlaczego warto je wręczyć (wysłać) gościom?

Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim zaproszeni goście poczują się wyjątkowo. Otrzymają bowiem fizyczne potwierdzenie tego, że ich obecność na chrzcie dziecka jest ważna i mile widziana. Ponadto, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wręczyć kartkę osobiście czy też wysłać ją pocztą, zwiększy ona szansę na to, że zaproszeni pojawią się na uroczystości. Co więcej, zaproszenie pełni również funkcję pamiątki, którą goście mogą zachować.

Równie istotna jest rola informacyjna, jaką odgrywa zaproszenie. Zawiera ono bowiem wszelkie szczegóły dotyczące Chrztu Świętego – termin, miejsce, a także to, czy po uroczystości planowane jest przyjęcie. Funkcja informacyjna ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcesz zaprosić dużą liczbę gości. Informowanie każdego z osobna o wszystkich detalach wydarzenia i upewnianie się, czy na pewno wszystko zapamiętał, to żmudna praca, której warto sobie oszczędzić, mając w domu noworodka.

Co więcej, w zaproszeniu na chrzest możesz zawrzeć prośbę o potwierdzenie przybycia. Wówczas łatwiej Ci będzie zaplanować przyjęcie.

Jak wybrać zaproszenie na chrzest?

chrzest dziecka w kościele

Chociaż wydawać by się mogło, że wybór zaproszenia na chrzest to kaszka z mlekiem, tak naprawdę może powodować sporo trudności. Jak więc się do tego zabrać? Na co zwrócić uwagę?

Ważne jest przede wszystkim to, aby dobrać styl kartki do charakteru uroczystości. Jeżeli planujesz elegancką, formalną uroczystość, sięgnij po stonowane zaproszenia w klasycznym, minimalistycznym stylu. Jeśli jednak chcesz, aby chrzest miał mniej podniosły charakter, był bardziej na luzie, zdecyduj się na kartki charakteryzujące się wielobarwną, obrazkową szatą graficzną.

Przy zakupie zaproszenia zwróć uwagę nie tylko na jej styl, ale i kolorystykę. Przyjęło się wybierać różową tonację dla dziewczynek, a dla chłopców – niebieską. Nie jest to jednak regułą. Na rynku znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań unisex, spośród których świetnie sprawdzają się białe kartki. Symbolizują one niewinność i czystość.

Zaproszenie na chrzest – istotna czcionka

Przy wyborze zaproszenia na chrzest warto zwrócić uwagę także na czcionkę. Musi być ona przede wszystkim czytelna. Ozdobne fonty, choć atrakcyjne, szybko męczą wzrok. Dlatego warto nimi pisać tylko wybrane fragmenty, np. imię dziecka. Reszta informacji niech będzie pisana klasyczną czcionką, pozbawioną ozdobników.

Żeby uwypuklić niektóre informacje, wcale nie trzeba stosować wymyślnych fontów. Wystarczy pogrubienie, powiększenie lub inny kolor.

Na rynku nie brakuje przepięknych zaproszeń na chrzest. Dzięki szerokiemu wyborowi rozwiązań z pewnością znajdziesz rozwiązania, które przypadną Ci do gustu, a dla zaproszonych gości stanowić będą niepowtarzalną pamiątkę z uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *