Dzieci wchodzą do autobusu szkolnego i mają na sobie plecaki i tornistry

Plecak czy tornister – co wybrać?

Artykuł partnera.

Czas przygotowania dziecka do szkoły jest specyficznym okresem, ponieważ trzeba wyposażyć swoją pociechę w akcesoria, które mogą okazać się przydatne podczas zajęć przeprowadzanych w placówce oświaty. Jednym z odwiecznych dylematów rodziców jest wybór pomiędzy plecakiem a tornistrem szkolnym. Istnieje wiele powodów, przez które bardziej polecany jest tornister szkolny i podobnie sytuacja wygląda z plecakami. Które z tych akcesoriów jest wygodniejszy i bezpieczniejszy dla zdrowia dziecka?

Plecak i tornister – podobieństwa i różnice

Plecak i tornister szkolny – z pozoru dwa podobne do siebie przedmioty, które ułatwią dziecku funkcjonowanie podczas zajęć w szkole. Stwierdzenie „z pozoru” jest tutaj kluczem, ponieważ różnią się one pod wieloma kątami. Jednym z nich jest wygląd. Dla dziecka w wyższej klasie tornister szkolny może okazać się nieatrakcyjny, a to ze względu kanciastą bryłę. Takie akcesorium jest jednak zaprojektowane tak, aby dziecko mogło liczyć na dużo przestrzeni, w której będzie mogło nosić swoje książki, zeszyty oraz piórnik, a to wszystko na przegródki oraz kieszenie, które są czymś normalnym w budowie każdego tornistra. Kształt i wielkość tornistra może wpływać na to, jak można odebrać jego wygląd – przy młodszym dziecku karykaturalnie, a to ze względu na jego rozmiary. Niektórym osobom tornister szkolny może wydawać się ciężki, jednak jest to nieprawda, a to ze względu na materiały użyte podczas produkcji.

Bez wątpienia młodszy uczeń niezwykle doceni przegródki w tornistrze, dzięki którym można skutecznie posegregować przybory szkolne, jedzenie oraz napój. Jest to rozwiązanie zapewniające duży komfort korzystania z tornistra. Innym dodatkiem, który może okazać się kluczowy przy wyborze takiego akcesorium, jest pudełko śniadaniowe oraz usztywnienie pleców. Zazwyczaj tornister szkolny wyposażony jest w śniadaniówkę, a także w plastikowe usztywnienie, dzięki któremu Twoje dziecko nie będzie narażone na krzywe plecy podczas przenoszenia niekiedy ciężkich książek i zeszytów szkolnych.

Są to kluczowe różnice pomiędzy plecakiem a tornistrem szkolnym – powyższych przykładów nie znajdziecie, wybierając plecak. Bryła plecaka jest smuklejsza i to przekłada się na pojemność plecaka. Oczywiście jest on wyposażony w kieszenie, ale ich liczba jest o wiele mniejsza. Inną ważną różnicą są materiały, które zostały wykorzystane w procesie produkcyjnym – plecak wykonany jest z miększych tkanin, przez co jest on mniej trwalszy (oczywiście zależy od modelu). Ostatnią ważną różnicą pomiędzy obiema propozycjami jest cena. W przypadku plecaka jest ona mniejsza i można go kupić już od około 40 zł, gdzie za tornister szkolny przyjdzie zapłacić ponad 100 zł.

Z którego rozwiązania będzie zadowolony uczeń?

Który wybór okiem ucznia będzie lepszy? Bez wątpienia jest to trudne pytanie, którego odpowiedź nie jest oczywista. Starszy uczeń bardziej doceni plecak, a to ze względu na wygląd oraz jego budowę. Dzieci w wyższych klasach wolą mieć plecak, który będzie pojemny, lekki i wygląda bardziej atrakcyjnie. Co kiedy wyprawiasz dziecko do pierwszej klasy? Wybierz tornister szkolny! Małe dziecko, które dopiero zaczyna swoją przygodę z edukacją w szkole, nie zwraca uwagi na wygląd tornistra, a Ty jako rodzic zadbasz o jego poprawną postawę.

Tornister szkolny ma wiele udogodnień, które dla młodszego dziecka będą niezwykle ważne – usztywnienie pleców, a także przegródki i śniadaniówka to rzeczy, z których Twoje dziecko na pewno będzie korzystać (w przypadku niektórych nieumyślnie). Tornister szkolny jest również niezwykle wygodny i pojemny, dzięki czemu Twoja pociecha będzie mogła zabrać do szkoły to, co aktualnie będzie chciało wziąć ze sobą, jak np. zabawki. Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie, ponieważ obie propozycje wyposażone są w dodatki, dzięki którym Twoje dziecko będzie bezpieczne na drodze lub chodniku. Mowa tutaj o odblaskach, które bardzo często mogą okazać się ważne, szczególnie podczas wracania ze szkoły w półmroku, którego może doświadczyć zimą. Szukasz plecaka dla swojego dziecka? Kup tornister szkolny w sklepie internetowym nos-to.pl!

Jaki wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaki model wybrać? Decydując się na zakup plecaka lub tornistra szkolnego na pewno warto wybrać egzemplarz, który będzie podobał się Twojemu dziecku. Jeśli Twoja pociecha potrzebuje pojemniejszego akcesorium, to wybór powinien paść na tornister, a gdy pojemność jest mniej istotna, a ważniejszy będzie wygląd, to plecak okaże się lepszym wyborem. Bez wątpienia dla dziecka, które idzie do pierwszej klasy, najlepszym wyborem będzie tornister szkolny, a to ze względu na udogodnienia, które producenci stosują w tego typu przyborze szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *