Roll-up w reklamie

Czym są roll-upy i dlaczego chętnie używa się ich w celach reklamowych?

Skuteczna reklama to dobrze widoczna reklama. Wiele zarówno mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw inwestuje w marketing, aby stać się bardziej rozpoznawalnymi na rynku. To inwestycja, która o ile jest dobrze poprowadzona, zawsze przyniesie korzystne rezultaty.

Form promocji w dzisiejszych czasach jest mnóstwo. Począwszy od reklam emitowanych w źródłach masowego przekazu, przez internet, aż po fizyczne nośniki umieszczane w miejscach użyteczności publicznej. To właśnie tej ostatniej grupie, a dok ładniej przynależącym do niej roll-upom, zostanie poświęcony poniższy wpis.

Czym jest roll-up?

Roll-upy są specjalnie zaprojektowanymi do celów reklamowych stojakami, w skład których wchodzi plansza reklamowa, wysięgnik oraz listwa. W teorii można by wywnioskować, że są to nośniki wyglądem zbliżone do tradycyjnych banerów reklamowych. Owszem, spełniają one to samo zadanie, jednak ich kształt oraz konstrukcja są zupełnie inne. Celem roll-upów jest zapewnienie bezpieczeństwa ścianki reklamowej w transporcie oraz oszczędność miejsca. Za pomocą specjalnej kasety wyposażonej w system rolujący, po spełnieniu swojej funkcji, nośnik może zostać szybko i bezpiecznie zwinięty.

Do zalet tego rodzaju reklamy można zaliczyć łatwość w rozkładaniu, lekkość oraz jednocześnie ogromną wytrzymałość. Co więcej, wielu producentów posiada w swojej ofercie zarówno roll up dwustronny, jak i jednostronny.

Roll-up w reklamie

Zastosowanie roll-upów w praktyce

Wszechstronność roll-upów umożliwia stosowanie ich zarówno w formie stałej ekspozycji, jak i mobilnie podczas trwania różnego rodzaju eventów i wydarzeń firmowych. Najczęściej nośniki te możemy znaleźć na targach branżowych, umiejscowione tuż przy stoiskach konkretnych firm. Oprócz tego, zdarza się im uczestniczyć na różnego rodzaju imprezach plenerowych bądź w galeriach handlowych.

Mało kto wie, jednak roll-upy nie są przeznaczone wyłącznie do celów reklamowych. Bardzo często wykorzystuje się je też w nauce i biznesie do przedstawiania konspektów projektów, schematów lub grafik związanych z daną tematyką. Solidne wykonanie, łatwość w składaniu oraz brak wymogów dotyczących stosowania w nich dodatkowych podpór – to czynniki, przez które chętnie wykorzystuje się te akcesoria w różnych branżach.

Jakie wymiary posiadają roll-upy?

Najliczniejsza grupa klientów decyduje się zazwyczaj na roll-upy o wymiarach 100×200 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że producenci takich nośników wykonują na zamówienie zarówno większe, jak i mniejsze warianty. Najskromniejszym roll-upem dostępnym w sprzedaży jest ten o wymiarach 85×200 cm. Największy natomiast liczy sobie 200×200 cm.

Co ciekawsze, oprócz wymiarów istotny jest również wariant samej konstrukcji. Dla klientów o różnych wymaganiach producenci przewidzieli roll-upy kompaktowe, strong, premium, dwustronne oraz mini. Wybór spośród wszystkich tych rodzajów z pewnością nie należy do najprostszych. Niemniej jednak, po uzyskaniu niezbędnych informacji od sprzedawców, nie powinno być problemu z zakupem idealnego dla promocji swojej firmy nośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *