pływak

Czepki na długie włosy – dlaczego warto w nie zainwestować?

Istnieje wiele powodów, dla których zachęca się do korzystania z czepków podczas pływania, a szczególnie w publicznych, często uczęszczanych basenach. Podstawową rolą czepka na basen jest ochrona włosów przed wodą oraz zwiększenie komfortu pływania. Warto podkreślić, że liczne kąpieliska wymagają od uczęszczających na nie osób noszenia czepka, aby ograniczyć dostające się do basenu zanieczyszczenia – ludzkie włosy są w stanie zatkać filtry wody. Jeśli jest się regularnym klientem basenów, powinno się zatem wejść w posiadanie przynajmniej jednego czepka – z pewnością okaże się on przydatny.

Czasem można jednak natknąć się na pewien problem. Zdecydowana większość czepków projektowana jest tak, aby maksymalnie przylegać do głowy, ograniczając ryzyko ich obsunięcia. Niestety, osoby o dłuższych włosach mogą doświadczyć z tego powodu silnego dyskomfortu, musząc upychać je pod ciasny czepek. Jest to nie tylko niewygodne, ale i szkodliwe dla włosów, dlatego lepiej po prostu poszukać alternatywnych rozwiązań. Jak można się spodziewać, producenci czepków włączyli w swoje oferty specjalne modele, które są zaprojektowane z myślą o bujniejszych fryzurach. Czym dokładnie wyróżniają się czepki na długie włosy i dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Z myślą o długich włosach – specjalne modele czepków

Wyspecjalizowane czepki na długie włosy odróżniają się od swoich standardowych odpowiedników przede wszystkim ilością materiału, z jakiej się składają – zobacz tutaj. Czepki te posiadają specjalne „kieszonki”, które pozwalają na wygodne zmieszczenie w nich dłuższych włosów, nie uwierając przy tym głowy pływaka i nie powodując dyskomfortu w wodzie ani poza nią. Jest to proste, a zarazem bardzo sprytne rozwiązanie, które efektywnie likwiduje problem ciasnych czepków.

Czym jeszcze wyróżniają się czepki na długie włosy?

Z uwagi na większą ilość zastosowanego materiału, typowe czepki na długie włosy występują w większej ilości wariantów. Często można spotkać się z rozmaitymi, interesującymi designami czepków, dzięki którym nawet te proste elementy pływackiego wyposażenia mogą posłużyć do wykreowania swojej basenowej stylizacji.

Pod względem samego zakresu funkcjonalności, czepki na długie włosy sprawują się dokładnie tak, jak zwykłe czepki. Chronią one włosy przed wodą w basenie, a wodę w basenie przed włosami. Warto wspomnieć także o tym, że korzystając z tego typu czepków, nawet długowłosi pływacy nie będą musieli przejmować się przyklejającą się do twarzy, wilgotną grzywką, która stanowi niezwykle irytujące utrapienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *