Najpopularniejsze tatuaże

Znaczenie i symbolika tatuaży – 10 najpopularniejszych wzorów

Jeszcze kilkanaście lat temu tatuaże kojarzyły się wyłącznie z półświatkiem więziennym. Praktycznie nikt, kto nie miał za sobą przeszłości kryminalnej, nie nosił tatuażu. Obecnie wiele się w tym względzie zmieniło. Tatuaże stały się modne, postrzegane są jako sposób na wyrażenie siebie i ozdobienie ciała. Decydują się na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Większość tatuaży niesie ze sobą określone znaczenie. Zobaczmy, jakie symbole tatuaży są dziś popularne.

1. Znaczenie tatuaży: średnik

To znak interpunkcyjny, za pomocą którego oddziela się dwa niezależne zdania. Znaczenie tatuaży jest w tym przypadku zupełnie inne. Średnik wytautuowany na skórze wskazuje na wiarę w to, że coś, co się nam przytrafia nie jest końcem, a nowym początkiem. To przekaz, który pokazuje, że dużo życia jest przed nami. Popularność tego motywu jest efektem portalu Project SemiClon, który prowadzony był przez dziewczynę o imieniu Amy. Kiedy była młoda, jej ojciec popełnił samobójstwo. Próbowała ona pokazać uczucia, które pojawiały się w niej w związku z tym doświadczeniem.

2. Znaczenie tatuaży: motyl

Motyl to jeden z piękniejszych owadów. Aby jednak zachwycał nas swoją urodą, musi się przepoczwarzyć. Początkowo jest bowiem brzydką gąsienicą, która w nikim nie wzbudza sympatii. Pojedynczy motyl to symbol piękna, ale również odrodzenia i przemiany. Najczęściej na taki tatuaż decydują się kobiety, które odmieniły swoje życie. Zgodnie z chińskim przekazem dwa motyle symbolizują miłość.

3. Znaczenie tatuaży: okrąg Zen

To starożytny symbol, którego popularność jest obecnie ogromna. Wytatuowany na skórze prezentuje się niezwykle elegancko. Z tego powodu bardzo chętnie stawiają na taki tatuaż kobiety. Okrąg Zen symbolizuje wewnętrzną siłę. Jest więc idealnym wyborem dla kobiet pewnych siebie i swojej wartości.

4. Znaczenie tatuaży: ważka

Wśród kobiet to właśnie ważka jest jednym z bardziej popularnych tatuaży. Powszechna jest opinia, że jest to tatuaż bardzo kobiecy i delikatny. Jeśli chodzi o znaczenie tatuaży, ważka ma naprawdę jasny przekaz. Symbolizuje ona szczęście, harmonię, ale mówi również o wewnętrznej sile.

5. Znaczenie tatuaży: serce

Na wytatuowanie serca na ogół decydują się kobiety. To tatuaż, który wprost nawiązuje do uczucia miłości oraz przyjaźni. Na ogół serce nie jest wytatuowane bez powodu. Ma wskazywać na duchową więź z konkretną osobę. Takie tatuaże są często dedykowane komuś ważnemu.

6. Znaczenie tatuaży: słońce

To popularny tatuaż, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Słońce symbolizuje życie i odrodzenie. Mówi o nowym początku, wytrwałości w dążeniu do celu. Wskazuje jasno na to, że przeszłość pozostała za nami, a my zaczynamy nowe życie.

7. Znaczenie tatuaży: skrzydła

Tatuaż przedstawiający skrzydła cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jego przekaz jest bardzo jasny: mówi on o wolności, wskazuje, że nosząca go osoba sama steruje własnym życiem. Znaczenie tego tatuażu jest takie samo niezależnie od jego rozmiaru.

8. Znaczenie tatuaży: karpie koi

To motyw bardzo popularny zwłaszcza wśród Japończyków. W ostatnim czasie coraz więcej Europejczyków również decyduje się na taki tatuaż. Symbolizuje on wytrwałość.

9. Znaczenie tatuaży: niedomknięta delta

To tatuaż, który mówi, że nosząca go osoba jest bardzo otwarta na zmiany, nie obawia się nowości. Decydując się na taki tatuaż, warto pamiętać, że najlepiej prezentuje się on wówczas, gdy nie jest zbyt duży. Świetnym miejscem na niego jest nadgarstek.

Znaczenie tatuaży: ptaki

To kolejny bardzo popularny tatuaż. Może przybierać postać pojedynczego ptaka bądź kilku czy nawet kilkunastu ptaków. Niezależnie od rozmiaru tatuaż ten wskazuje na to, że nosząca go osoba bardzo ceni swoją wolność. Mówi on również o nadziei.

10. Znaczenie tatuaży: drzewo

To tatuaż, który mówi o sile i odwadze. Symbolizuje zdolność przeciwstawienia się.

Symbole tatuaży są bardzo różne. Te zaprezentowane przez nas cieszą się dużą popularnością, a ich przekaz jest naprawdę jasny. Decydując się na tatuaż, zawsze warto dowiedzieć się, jaką informację ze sobą niesie. Pozwoli to uniknąć wpadek w postaci wytatuowania sobie na przykład symboli więziennych.

Artykuł napisał:
Tomasz – tatuażysta z wieloletnim doświadczeniem

Źródło:

  • Andrzej Zwoliński, Mowa tatuażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *