srebrne monety ułożone na stole

Wyjątkowe monety z motywem religijnym w zbiorach Skarbnicy Narodowej – opinia

Pamiątkowy numizmat to doskonały pomysł na prezent, który upamiętni ważne wydarzenia takie jak chrzest święty, pierwsza komunia czy zawarcie małżeństwa. Warto jednak wybrać taki, który będzie nawiązywał do charakteru uroczystości, czyli np. przedstawiał wizerunek świętego patrona. Dziś prezentujemy bliżej trzy wyjątkowe monety z motywem religijnym ze zbiorów Skarbnicy Narodowej. Zapraszamy!

Matka Boska Ostrobramska

Znajdująca się w Wilnie ikona czczona jest na całym świecie, ale szczególnie przez wiernych na Litwie i w Polsce, którzy uważają Matkę Boską Ostrobramską za swoją patronkę. Cudowny obraz został namalowany w XVII w. techniką temperową przez nieznanego artystę. Przedstawia Maryję z pochyloną głową i ze skrzyżowanymi na piersi dłońmi. Właśnie ten wizerunek znalazł się na wyjątkowych monetach kolekcjonerskich wykonanych z czystego złota z okazji 400. rocznicy powstania obrazu. Moneta jest dostępna w dwóch nominałach: 5 i 10 dolarów, razem z pięknym drewnianym pudełkiem przeznaczonym do bezpiecznego przechowywania.

Matka Boża Kalwaryjska

Również z XVII w. pochodzi wizerunek Maryi znajdujący się obecnie w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zgodnie z legendą 3 maja 1641 r. Stanisław Paszkowski, modlący się przed obrazem, zauważył spływające po nim krwawe łzy. Słynący łaskami obraz jest tematem niezwykłej monety kolekcjonerskiej wyemitowanej w 2017 r. Okaz o nietypowym, prostokątnym kształcie został wykonany z 50 g czystego srebra i uszlachetniony 24-karatowym złotem. Szczegółowy opis tego numizmatu, który przedstawia szczególną wartość kolekcjonerską i odznacza się wysokim poziomem artystycznym, znajdziesz na stronie https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety.

Anioł Stróż

Ten wyjątkowy numizmat sprawdzi się szczególnie jako pamiątkowy podarunek dla dziecka. Szczerozłota moneta w kształcie sztabki przedstawia postać Anioła Stróża na tle obłoków. Okaz został wykonany przy zastosowaniu stempla lustrzanego, co gwarantuje najwyższą jakość menniczą końcowego wyrobu. Oryginalność monety wyemitowanej w 2018 r. na Wyspach Salomona potwierdza Certyfikat Autentyczności, dołączany do wszystkich produktów Skarbnicy Narodowej.

Numizmaty to bogactwo kształtów, wzorów i kruszców. Wśród wielu dostępnych okazów można bez trudu znaleźć piękne egzemplarze z motywami religijnymi, które doskonale uzupełnią każdą kolekcję, a także dobrze sprawdzą się w roli wyjątkowego podarunku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *