Co zabrać do szpitala? jak się przygotować na przyjście na świat maluszka? Jak powinna wyglądać wyprawka dla niemowlaka?
Łóżeczko, wózek, fotelik samochodowy – to najbardziej kosztowne produkty, które zawiera wyprawka dla niemowlaka. Nie powinniśmy też oczywiście zapominać o umieszczeniu na liście wielu innych artykułów, które z pewnością okażą się pomocne, lub wręcz niezbędne, podczas codziennej opieki nad malcem w pierwszych tygodniach jego życia. Tłumaczymy , co powinno znaleźć się na liście wyprawkowej.
Wyprawka dla niemowlaka – zacznij od listy
Przygotowanie szczegółowej listy niezbędnych przedmiotów to pierwszy etap kompletowania dziecięcej wyprawki. Spis warto podzielić tematycznie i umieścić w nim jak najwięcej akcesoriów, które przyjdą nam do głowy. Nie oznacza to, że we wszystkie musimy się wyposażyć. Rozbudowana lista pomoże nam lepiej przemyśleć, co nam będzie naprawdę potrzebne – w ten sposób unikniemy zbędnych wydatków. Warto pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka to nie tylko rzeczy dla dziecka. Oddzielną sekcję tematyczną na liście warto poświęcić na wypisanie akcesoriów, które będą potrzebne mamie podczas jej pobytu w szpitalu.
Elementy wyprawki
Jakie akcesoria powinna więc zawierać wyprawka dla niemowlaka? Wielkogabarytowe i zarazem najdroższe produkty to wózek dziecięcy, fotelik samochodowy, łóżeczko niemowlęce (szczebelkowe, dostawne lub kosz Mojżesza), kojec, a także mebelki do pokoju dziecięcego. Kolejna grupa rzeczy to różnego rodzaju ubranka i tekstylia – pajacyki, śpioszki, kocyki, pledy, pościele, pieluchy, nakrycia głowy itp. Wyprawka dla niemowlaka to także akcesoria do pielęgnacji i higieny. Wśród nich są przybory toaletowe i kosmetyki. Nie zapominajmy też o przyborach do karmienia – butelkach i smoczkach.
Praktyczne wskazówki
Zakupy produktów z listy wyprawkowej warto rozpocząć jak najwcześniej i rozłożyć je w czasie. Dzięki temu unikniemy dużych jednorazowych wydatków. Zyskamy też czas na poszukiwanie cenowych okazji. Wyprawka dla niemowlaka nie musi się też składać wyłącznie z nowych produktów. Część z nich możemy nabyć w komisach lub za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych. Inne zakupimy lub pożyczymy od rodziny lub znajomych.