Bawiące się dziecko

Tablica magnetyczna na ścianę – dla dzieci

Coraz częściej mowa o zmodyfikowanych sposobach na naukę dziecka, które opierają się głównie na zabawie. Jak udowodniono, ta metoda sprawdza się najlepiej, dlatego właśnie postanowiliśmy poruszyć dzisiaj temat tablic magnetycznych dla najmłodszych. To idealne rozwiązanie zarówno dla dzieci w wieku szkolnych, jak i nastolatków. Przekonaj się, ile możliwości nauki otwiera przed Twoim dzieckiem zwykła tablica.

Tablica magnetyczna do pokoju dziecka – podstawowe zastosowanie

Zacznijmy od pomysłów, które powinny jako pierwsze nasunąć się na myśl. Zakup tablicy magnetycznej dla dzieci jest genialną sprawą, ponieważ ta kojarzy im się głównie ze szkołą, ale też dobrą zabawą. Wystarczy zadbać o odpowiednie nastawienie, a późniejsza nauka pójdzie jak z płatka. Na pewno nie wolno zmuszać dzieci do zabawy czy nauki, ponieważ to będzie już tylko i wyłącznie źle kojarzone.

Tablica magnetyczna na ścianę powinna być zawieszona na odpowiedniej wysokości, by dziecko miało możliwość samodzielnego pisania i rysowania po niej. W tym celu polecamy także większe rozmiary tablic, aby umożliwić najmłodszym swobodne użytkowanie. Pierwszym pomysłem na wykorzystanie tablicy magnetycznej jest rozpisanie na niej albo powieszenie obrazków na magnesach z literkami i cyferkami – to szczególnie ważne dla najmniejszych dzieci, które właśnie zaczęły swoją naukę w szkole podstawowej. Taka tablica zatem może posłużyć za miejsce na przypomnienie i poznawanie nowych zasad, przedmiotów i innych ciekawostek, które dzieci przynoszą ze szkoły. Równie dobrze rodzice mogą zaszczepić w nim pewną ciekawość i zaintrygowanie konkretnymi dziedzinami, które z czasem mogą mieć też wpływ na rozwój dziecka.

Dobrym przykładem będą najprostsze zapisy nutek – można je rozrysować na pustej tablicy lub zakupić odpowiedni model z nadrukowanym szablonem. Wówczas dziecko w kolejnych latach poznaje i uczy się zapisu nutowego, co potem będzie tylko ułatwieniem, gdy zdecyduje się pójść do szkoły muzycznej. Takich pomysłów może być wiele, lecz pamiętaj, by nie robić niczego na siłę.

Magnetyczna tablica – do czego jeszcze może się przydać?

Oprócz standardowej nauki w domu łączonej z rozwiązywaniem zadań, można wykorzystać tablicę także w innym celu. Przykładowo chodzi o rozpisanie planu lekcji czy zanotowaniu wszystkich obowiązków, jakie w danym tygodniu ma do wykonania Twoje dziecko. Wówczas taka tablica może posłużyć za pewnego rodzaju planer, który przyda się nie tylko w szkole podstawowej, ale i na późniejszych etapach życia.

To będzie świetna okazja, by pokazać swojemu dziecku i nauczyć je odpowiedzialności oraz obowiązkowości. To dwie bardzo ważne kwestie, który przydają się nie tylko w życiu rodzinnym, ale i szkolnym, zawodowym czy przy wielu innych sytuacjach. Zaplanowane zadania do wykonania będą musiały być wykonane w określonym czasie, a co najważniejsze – rodzice powinni dawać przykład, a zatem Ty również musisz wpisać się do harmonogramu obowiązków.

Tablica magnetyczna na ścianę do zabawy

Nie można jednak zapominać o przyjemnościach, dlatego do zestawu tablicy magnetycznej przydadzą się również pisaki suchościeralne i ewentualnie kolorowe magnesy. To powinno wystarczy do malowania i pisania po tablicy, a przy tym do świetnej zabawy. Twoje dziecko może tworzyć bezgranicznie zmyślone obrazy na powierzchni tablicy, a przy tym trenować swoją wyobraźnię. Również na tablicy mogą zostać zawieszone różnego rodzaju plakaty, obrazki i inne pamiątki związane z ulubionymi bohaterami z bajek czy seriali.

Twoje dziecko już na pewno wymyśli coś kreatywnego!

źródło zdjęcia: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *