dzieci uczące sie języka angielskiego

Najlepsze metody nauki angielskiego dla dzieci

Znajomość języka angielskiego to dziś podstawa. Umożliwia n.in.naukę na uczelniach poza granicami Polski oraz podjęcie tam pracy. Również podróżowanie i poznawanie ludzi z innych krajów jest o wiele łatwiejsze, gdy mówimy w języku angielskim. Dlatego warto zacząć od najmłodszych lat i postawić na skuteczne metody nauki angielskiego.

Nauka poprzez zabawę, czyli jak języka angielskiego uczą się najmłodsi

W przypadku młodszych uczniów nauka odbywa się w formie zabawy. Polega na wykorzystaniu ruchu, muzyki, tańca, czyli tego wszystkiego, co uwielbiają robić i co jest dla nich naturalne. Nauka języka angielskiego nie kojarzy im się z przykrym obowiązkiem, a raczej z przyjemnie spędzanym czasem. Stwarzając dzieciom warunki, w których czują się najlepiej jednocześnie daje im się możliwość rozwoju poprzez wykorzystanie swojego potencjału. Warto poznać metody nauki angielskiego adresowane do dzieci w różnym wieku. Metoda Helen Doron English kładzie nacisk na kilka ważnych zasad:

  • regularny kontakt z językiem angielskim poprzez naukę w grupie, ale również osłuchiwanie się z nim w życiu codziennym
  • pozytywne wzmocnienie ze strony nauczycieli, które działa zachęcająco do nauki
  • praca w małych grupach liczących od czterech do ośmiu uczestników
  • nauka odbywa się poprzez zabawę

Stosowanie tych reguł sprawia, że nauka to dla dzieci przyjemność. Uczą się języka angielskiego ucząc się też wiedzy o świecie, a przy tych świetnie się bawią. Mają do wykorzystania pomoce dodatkowe, które rozwijają ich wyobraźnie i zwyczajnie mobilizują do rozwoju. Tutaj nie mam mowy o nudzie!

Duży wybór kursów dla najmłodszych

Lektorzy metody Helen Doron doskonale wiedzą, że do uczniów trzeba podchodzić indywidualnie. Dlatego wybierając konkretny kurs angielskiego jest on dostosowany do ich potrzeb, ale też możliwości percepcyjnych.

Kurs Fun with Flupe

Przeznaczony dla najmłodszej grupy wiekowej 3-5 lat. Dzieci uczą się poprzez oglądanie dwunastu animowanych przygód bohatera o imieniu Flup. Poznają dwadzieścia pięć piosenek w języku angielskim, poznają zwroty przydatne w konwersacji, w sumie nauczą się około 650 słów i wyrażeń. Zajęcia trwają tu od 45 do 60 minut. Uczniowie mają dostęp nie tylko do materiałów w formie tradycyjnej, czyli książek i ćwiczeń. Uczą się też poprzez oglądanie materiałów video oraz słuchanie nagrań. Mają do dyspozycji aplikacje i narzędzia internetowe.

Kurs More Fun with Flupe

Z tego kursu korzystają ciut starsi w wieku od 4 do 6 lat. Zaczynają mówić coraz więcej w języku angielskim. Nauka angielskiego dla dzieci odbywa się m.in. poprzez tak lubiane przez najmłodszych rymowanki i ciekawe historyjki. Również ten kurs zakłada poznanie około 650 słów i wyrażeń, naukę z wykorzystaniem materiałów audio i video, a zajęcia trwają od 45 do 60 minut.

Kurs Nat and Friends

Ten kurs również dla 4-6 latków zakłada naukę około 700 wyrażeń i słów w języku angielskim. Zajęcia od 45 do 60 minut mają nauczyć dzieci swobodnie wypowiadać się w tym języku.

Kurs More Nat and Friends

Tutaj zakres poznanych słów jest taki sam jak wyżej, ale odbiorcami tego kursu są dzieci w wieku 5-7 lat.

Kurs Jump with Joey

Z tego kursu mogą skorzystać uczniowie wieku 6-8 lat. Dzięki niemu mają szansę na naukę około 900 słów i wyrażeń w języku angielskim. Uczą się poznając przygody kangurka o imieniu Joey.

Kurs More Jump with Joey‎

Z kolei ten kurs dedykowany jest dzieciom w wieku 7-9 lat, które poznają około 950 słów i wyrażeń.

Kurs Alphaboat

Kurs dla uczniów w wieku 5-8 lat pozwoli im poznać jeszcze więcej, bo około 1200 słów i wyrażeń w języku angielskim. Zajęcia trwają od 60 do 90 minut, a uczestnicy poznają zasady pisowni w języku angielskim. Uczą się ortografii.

Kurs A Tale of Two Tales

Dedykowany dzieciom w wieku 7-9 lat pozwala nauczyć się około tysiąca słów i wyrażeń poprzez słuchania musicalu w trzech aktach. Przy okazji uczniowie poznają tajniki gry aktorskiej.

Kurs Paul Ward Explores

Ten kurs dedykowany jest dla starszych dzieci o 8 do 10 lat. Baza poznanych słów i wyrażeń jest ponad dwukrotnie większa, a zajęcia trwają od 60 do 90 minut. Uczniowie uczą się m.in. podróżując wraz z innym bohaterem o imieniu Paul. Poznają różne kontynenty, słownictwo przydatne w codziennych sytuacjach. Poza tym zapoznają się z gramatyką i fonetyką. Ten kurs stawia na duży kontakt z „żywym językiem”, dlatego sporo tu rozmawiania po angielsku czy słuchania piosenek. Materiały audio i video, również aplikacje internetowe również są tutaj wykorzystywane.

Kursy angielskiego dla dzieci są dostosowane do ich potrzeb w zależności od wieku. Dlatego nauka odbywa się w miłej atmosferze przepełnionej ciekawością poznawania nowych rzeczy. Kluczem do sukcesu jest tutaj indywidualne podejście oraz umiejętność zachęcenia do nauki języka angielskiego, która kojarzy się z czymś miłym i ciekawym. Wiąże się ze zdobywaniem wiedzy o świecie oraz  rozwojem dziecka na różnych płaszczyznach. Nauka odbywa się z wykorzystaniem ciekawych aplikacji internetowych, które też służą kreatywnemu rozwojowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *