Osoby zajmują się projektowaniem gier

Projektowanie gier – nowoczesne studia dla kreatywnych 

Przestrzeń wirtualna coraz mocniej zazębia się z codziennością. W schemat na stałe wpisały się nauka i praca zdalna oraz wszelkiego rodzaju kursy i kształcenia, które można zrobić online. Czas przeznaczony na odpoczynek także coraz częściej wykorzystywany jest przed monitorem – wciągające gry to atrakcyjna forma relaksu, za którą stoją kreatywni twórcy. Jak zostać projektantem gier?

Projektowanie rozrywki gier cyfrowych

Współczesna branża cyfrowa stawia przed twórcami coraz większe wyzwania. Sprostanie oczekiwaniom graczy jest bardzo wymagające – aby tego dokonać, należy wykazać się pomysłowością i wręcz poetycką wyobraźnią. W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera można zrealizować swoje edukacyjne plany na kreatywnym kierunku projektowanie gier studia. Kompleksowy program nauczania realizowany jest przez doświadczoną kadrę, która kładzie nacisk na warsztat grafiki komputerowej.

Game feel i praktyki UX

Projektanci gier cyfrowych nie mają łatwego zadania – aby zachęcić gracza do włączenia się w rozrywkową społeczność, potrzeba niemałych umiejętności. Game feel, czyli wyczucie w tworzeniu gry bazujące na doświadczeniu i znajomości branży czy praktyki UX – to właśnie te obco brzmiące pojęcia decydują o powodzeniu sprzedaży gier danego producenta.

Zawiłe terminy i szeroką paletę umiejętności można wykształcić podczas studiów na kierunku projektowanie gier w krakowskiej uczelni. Rozległe spektrum poruszanych tematów doskonale przygotuje absolwentów do wejścia na wymagający rynek zawodowy.

Projektowanie gier

Dla kogo game design?

Studia projektowanie gier są kierunkiem dedykowanym osobom, które chcą spełniać się zawodowo w kreatywnej branży cyfrowej. To przede wszystkim kierunek dla artystów i kreatorów o otwartym umyśle, którzy stawiają na nieustanny rozwój i nie zamykają się na nowości.

Od kandydatów na studia wymaga się przede wszystkim umiejętności swobodnego poruszania się w przestrzeni wirtualnej i przewidywania oczekiwań odbiorców. Ważne jest obeznanie w świecie współczesnych technologii, a także umiejętność pracy w zespole. Abstrakcyjne myślenie i determinacja to kolejne cechy dobrego designera. Projektowanie cyfrowej przestrzeni rozrywkowej zakłada zarówno twórcze i indywidualne podejście, jak i współpracę z osobami, które są odpowiedzialne za całą ramę rozrywki interaktywnej, tj. scenarzystami, programistami czy producentami gier.

Praca dla absolwentów

Projektowanie gier to potężna i dynamicznie rozwijająca się branża. Zapotrzebowanie na nowych game designerów rośnie proporcjonalnie do rozwoju dziedziny rozrywki cyfrowej, a pomimo mnóstwa specjalistów, niedostatki kadrowe wciąż są zbyt wyraźne.

Absolwenci kierunku projektowanie gier mogą ubiegać się o pracę w agencjach reklamowych, firmach produkujących gry, biznesach związanych z rynkiem gier i rozrywką intelektualną, a także w instytucjach kultury. Aspirujący game designer z dobrą znajomością języka angielskiego ma szansę na etat w rozwojowej, międzynarodowej firmie, gdzie będzie realizował swoje zawodowe ambicje w zamian za satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *