Chłopak trzyma w dłoniach książke do matematyki i uczy się do matury

Podręcznik do matematyki – „Prosto do matury”

Matematyka to jeden z kilku przedmiotów, jaki pojawia się na maturze. Matematyka na poziomie podstawowym to obowiązkowy egzamin dla wszystkich maturzystów, którzy pragną uzyskać pozytywny wynik świadectwa dojrzałości. Dlatego też chodząc do liceum ogólnokształcącego i technikum warto skorzystać z podręcznika „Prosto do matury”, który przygotowuje do egzaminu oraz ułatwia przypomnienie treści potrzebnych do kontynuowania nauki. Przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z tej książki!

Najlepszy podręcznik do liceum ogólnokształcącego i technikum

W czasie kontynuowania nauki w szkole średniej uczeń poszerza swoją wiedzę z tej dziedziny na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Podręcznik „Prosto do matury” ułatwia to zadanie, ponieważ jego treść dopasowana jest do podstawy programowej oraz formy egzaminu maturalnego. Książka ta uwzględnia liczne strategie matematyczne oraz wspiera samodzielne rozwiązywanie zadań. To praktyczny podręcznik systematyzujący wiedzę, który wspiera oswajanie się z maturą z matematyki. „Prosto do matury” zawiera zadania z zakresu podstawowego oraz rozszerzonego, które pojawiają się na wspomnianym egzaminie. Dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego uczeń przez cały okres nauki poszerza swoją wiedzę, jak i umiejętności z tego przedmiotu.

Intuicyjna forma, która ułatwia przypomnienie treści potrzebnych do sprawdziany i matury

„Prosto do matury” 1 to podręcznik, który został przygotowany dla pierwszej klasy szkoły średniej. Książka ta wspiera samodzielną naukę, gdyż zawiera zadania do samodzielnego rozwiązania. Uwzględnia również cenne wskazówki oraz odpowiedzi, dzięki czemu można rozwijać wiedzę z matematyki. Ćwiczenia pozwalają przećwiczyć algorytmy, które są istotne dla prawidłowego rozwiązywania problemów matematycznych. Warto zauważyć, że podręcznik ten można kontynuować w drugiej i trzeciej klasie wybierając odpowiednio: „Prosto do matury” 2 oraz „Prosto do matury” 3. Podręcznik ten dostępny jest w wielu wariantach, dzięki czemu książkę można dopasować do wybranego poziomu nauczania oraz typu matury. W efekcie każdy uczeń jest w stanie dobrze przygotować się obowiązkowej matury z matematyki, jak i egzaminu na poziomie rozszerzonym. Skorzystaj z wiedzy oraz licznych ciekawostek, które pozwalają nauczyć się oraz przygotować do egzaminu dojrzałości z matematyki.

Matura z matematyki – co warto wiedzieć?

Matura z matematyki na poziomie podstawowym to obowiązkowy element egzaminu, który dotyczy każdego maturzysty. W pierwszej kolejności uczniowie piszą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, natomiast w inny, wyznaczony dzień odbywa się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Na egzamin ten należy zabrać ze sobą czarny długopis, linijkę oraz cyrkiel. W jego trakcie można skorzystać również z prostego kalkulatora, który umożliwia: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb. Arkusz egzaminacyjny obejmuje zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. W efekcie uczeń musi posiadać rozległą wiedzę z zakresu: liczb rzeczywistych, wyrażeń algebraicznych, równań i nierówności, funkcji, ciągów, trygonometrii, planimetrii, stereometrii, geometrii na płaszczyźnie kartezjańskiej, rachunek różnicowy oraz podstawy statystyki. „Prosto do matury” pozwala przećwiczyć algorytmy, które ułatwiają rozwiązywanie większości zadań pojawiających się na egzaminie. Wybierz najlepszy podręcznik do matematyki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *