Wyższe wykształcenie dla potencjalnego pracodawcy jest jasnym sygnałem, że chcesz i potrafisz doprowadzić zadanie do końca. To niewątpliwa zaleta, jednak wobec dzisiejszego rynku pracy – niewystarczająca. Chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie zgodne ze swoim wykształceniem? Podejmij się realizacji dwóch kierunków studiów jednocześnie. Podpowiadamy, jak to zrobić – w praktyce!
Dwa kierunki studiów – więcej możliwości. Czy warto?
Odpowiedź nie jest jednoznaczna – wiele zależy bowiem od planów zawodowych i preferencji potencjalnego kandydata. Chociaż łączenie wielu zajęć i często różnych dziedzin nauki wymaga zaangażowania i umiejętności samoorganizacji, taka forma kształcenia zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego – studiowanie dwóch kierunków studiów nie tylko zwiększa szanse na zatrudnienie zgodne z zainteresowaniami. Absolwenci, którzy mogą pochwalić się podwójnym tytułem magistra lub magistra inżyniera są lepiej postrzegani przez potencjalnych pracodawców i lepiej przygotowani do podejmowania wyzwań zawodowych.
Jak ukończyć dwa kierunki studiów jednocześnie?
Realizacja dwóch kierunków studiów jednocześnie wymaga precyzyjnego planu. Na szczęście obecnie wiele szkół wyższych, w tym akademii proponuje naukę w różnych trybach. Jak ukończyć dwa kierunki studiów jednocześnie?
1. Studia stacjonarne i studia niestacjonarne
Studia stacjonarne (realizowane w trybie dziennym) są bardzo czasochłonne. Realizowanie dwóch kierunków studiów jednocześnie w tej formie rzadko przynosi pożądane rezultaty. Zdarza się bowiem, że student musi regularnie rezygnować z części zajęć, po to, żeby brać udział np. w ćwiczeniach istotnych dla dodatkowego kierunku. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest jednoczesne realizowanie studiów w formie stacjonarnej i niestacjonarnej (weekendowej).
2. Studia stacjonarne i studia online
Jeśli realizacja dwóch kierunków studiów, w formie stacjonarnej i niestacjonarnej jest zbyt czasochłonna, np. przez konieczne dojazdy, zdobądź drugi dyplom, ucząc się w formie online. Studia przez Internet wymagają fizycznej obecności na zajęciach wyłącznie na początku i na końcu semestru – w pozostałej części są prowadzone za pośrednictwem specjalnej platformy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz nich uczestniczyć z dowolnego miejsca.