Dzieci uczące się języka angielskiego

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki języka? Poznaj 3 sposoby!

Kiedy dziecko może rozpocząć naukę nowego języka? Jak najwcześniej! Już trzylatki są w stanie skutecznie zapamiętać nowe słówka języka obcego. A w jaki sposób zachęcić pociechę do nauki? Jak sprawić, by chętnie powtarzała i ochoczo przyswajała zwroty językowe? Poniżej przedstawimy 3 skuteczne sposoby!

Pokaż, że nauka może być świetną zabawą

Żmudne uczenie się list słówek? Opanowywanie kolejnych tabelek z gramatyką? Poznawanie nowego języka wcale nie musi tak wyglądać. Zamiast tego można:

  • recytować zabawne wierszyki,
  • śpiewać chwytliwe, wpadające w ucho piosenki i tańczyć do nich,
  • tworzyć ciekawe scenariusze i aranżować miniwystąpienia,
  • uczyć się poprzez rozwiązywanie zagadek lub rebusów,
  • czytać fascynujące komiksy.

To tylko kilka pomysłów na zaangażowanie najmłodszych w naukę języka angielskiego. Takie metody wykorzystywane są w Early Stage. Szukasz miejsca, gdzie w ciekawy sposób przekazywany jest angielski dla dzieci – w Rzeszowie? Sprawdź zatem ofertę szkoły, w której zajęcia przygotowane zostały specjalnie z myślą o najmłodszych. A później…

Zapisz dziecko na rozwijający kurs!

Aby nauka była efektywna, przyda się podtrzymywanie motywacji do jej kontynuowania. Samodzielne przyswajanie słówek mogłoby prędzej czy później się znudzić, a przede wszystkim współczesna wiedza z zakresu metodyki, zna o wiele skuteczniejsze sposoby na uczenie się. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy chodzi o interesujące zajęcia, podczas których angażuje wszystkie zmysły uczniów! Dziecko z przyjemnością będzie uczęszczało na barwne, ciekawe i odpowiednio prowadzone lekcje. Tajemnica sukcesu to dostosowanie sposobów nauczania do wieku młodego kursanta.

Praca w grupie czyni proces przyswajania języka ciekawszym. Ponadto praktycznie ćwiczy się dotychczas nabyte umiejętności. Rozmowy w parach, odgrywanie scenek, śpiewanie piosenek – wszystko to pomaga w angażujący sposób utrwalać wiedzę. Dzieci powtarzają słówka i konstrukcje językowe w sposób, który pobudza cały mózg. Odbiór wzrokowy i słuchowy, a także nauka poprzez ruch i zabawę? Szkoła Early Stage zapewnia to od samego początku nauczania. Kursy są zaprojektowane tak, by maluchy z zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w każdych zajęciach. Przekonaj się o tym, zapisując swoje dziecko do szkoły języka angielskiego w Rzeszowie!

Doceniaj za językowe osiągnięcia

Pozytywna informacja zwrotna to coś, co jest niezwykle potrzebne dziecku. Dlatego zawsze wyrażaj swoje uznanie, gdy wykazuje postępy w nauce. Nowa angielska piosenka, która została opanowana w całości? Trudny wierszyk, uczący wymowy i wprowadzający nieznane dotychczas słówka? Pochwal za wysiłek, jaki pociecha włożyła w przyswojenie tego materiału. Pokaż dziecku, jak bardzo cieszą Cię jego kolejne osiągnięcia. Będzie to dla dziecka dodatkowa zachęta do dalszego zgłębiania wiedzy językowej.

Wykazuj realne zainteresowanie tym, co ciekawego dzieje się na kursie. Z zainteresowaniem słuchaj opowieści dziecka o ćwiczeniach, zadaniach i wyzwaniach językowych. Zadawaj pytania, które pokażą, że rzeczywiście słuchasz i jest to dla Ciebie ważne i zajmujące. Jeżeli będzie taka potrzeba, przepytaj z nowych słówek czy zwrotów. Zaangażuj się wraz z dzieckiem – być może i dla Ciebie będzie to dobra okazja na odświeżenie językowej wiedzy. Pamiętaj jednak, aby nie stać się kontrolerką/kontrolerem swojego dziecka, a życzliwą towarzyszką/towarzyszem tej językowej przygody. Dbaj, by dziecko czuło, że ma prawo do popełniania błędów i aby wiedziało, że zawsze może Ci o nich powiedzieć.

Poznawanie obcego języka może być wspaniałą zabawą. Kto powiedział, że musi się to odbywać poprzez nudne wkuwanie list słówek i wkuwanie gramatyki? Nic podobnego. Jeśli chcesz rozbudzić w dziecku pasje lingwistyczne, zapisz je na odpowiedni kurs. Angielski dla dzieci, nauczany w Early Stage, to świetna przygoda dla dzieci i młodzieży od 3 do 19 roku życia. Sprawdź ofertę szkoły językowej i dowiedz się, dlaczego jeszcze warto zapisać swoje dziecko na zajęcia języka angielskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *