Dziecko z pasją do rysowania

Dzieciaki z pasją

W jaki sposób rozbudzić pasje i zainteresowania u dziecka? Niejeden rodzic czy nauczyciel wie, że nie jest to łatwe. Na szczęście w takich przypadkach dostępna jest pomoc specjalistów. Profesjonalny kurs online uczy, w jaki sposób rozbudzić u dzieci pasję do tańca i muzyki, a także pomagać w osiągnięciu sukcesu.

  1. Szkolenie online dla nauczycieli i rodziców – Rytm i Melodia
  2. Kurs online dla rodziców – Na skrzydłach pasji
  3. Dlaczego rozwój pasji u dziecka jest tak ważny?
  4. Pasja u dziecka, czyli co lubią dzieci?

Szkolenie online dla nauczycieli i rodziców – Rytm i Melodia

Kurs online z zakresu muzyki i ruchu Rytm i Melodia jest przykładem polecanego, wysokiej jakości szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Jest szczególnie zalecany dla nauczycieli przedszkola oraz klas nauczania początkowego, animatorów, nauczycieli świetlicy, trenerów tańca, a także psychologów, rodziców i innych osób, które chcą poznawać nowe metody prowadzenia interesujących i innowacyjnych zajęć dla maluchów. Wspomniany kurs online dla nauczycieli organizowany przez Akademię Majki Jeżowskiej https://akademiamajkijezowskiej.com/ został przygotowany przez specjalistów zajmujących się pracą z dziećmi w zakresie taneczno-ruchowym. Specjalnie przygotowany kurs zawiera starannie opracowane lekcje, podczas których kursant może w sposób prosty i fachowo przedstawiony poznać nowe sposoby na zainteresowanie dzieci muzyką i tańcem. Poznaje również gotowe scenariusze taneczne. A to wszystko w oparciu o znane i lubiane przeboje Majki Jeżowskiej. W ramach kursu, uczestnik uzyskuje program zajęć na cały rok szkolny, 5 gotowych choreografii dla dzieciaków i dodatkowe materiały wspierające prowadzenie zajęć. Szkolenie posiada akredytację od MEN, dlatego też zakupując dostęp do niego, zyskujesz zaświadczenie MEN, a tym samym również podnosisz swoje dotychczasowe kwalifikacje zawodowe.

Kurs online dla rodziców – Na skrzydłach pasji

Kolejnym zalecanym i interesującym szkoleniem dla rodziców jest Na skrzydłach pasji. Kurs ten również został przygotowany przez ekspertów z Akademii Majki Jeżowskiej. Jest kierowany przede wszystkim do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Uczy, w jaki sposób można wykorzystać zainteresowania i hobby u dzieci, aby dzięki nim odniosło sukces w szkole oraz życiu. Każda pasja u dzieci może stać się zaczątkiem wielkich umiejętności, które starannie pielęgnowane i rozwijane mogą zaowocować w przyszłości prawdziwym sukcesem. Mogą to być dowolnego rodzaju zainteresowania i pasje, zarówno sportowe, jak np. siatkówka, piłka nożna, gimnastyka artystyczna, tenis, judo, łyżwiarstwo, taniec, jak też dowolnego innego rodzaju. Jeżeli więc twoje dziecko fascynuje się sportem, ale także kosmosem, gotowaniem, malarstwem, czy też może projektuje ubrania, pragnie zostać pilotem, buduje konstrukcje, marzy o zawodzie lekarza, strażaka czy policjanta, ten kurs jest dla ciebie. Jako świadomy rodzic możesz pomóc dziecku rozwijać jego pasję i zainteresowania w taki sposób, aby przerodziły się one w coś głębszego i większego. Nie zawsze hobby u malucha pozostaje z nim na całe życie, jednakże zawsze cierpliwość, umiejętność przyjmowania porażek i podnoszenia się po nich, chęć ciągłego rozwoju i zdobywania nowych szczytów, ambicja i ciekawość świata, które dziecko zyskało dzięki pasji, pozostają w nim już na zawsze. Dlatego też warto poświęcić czas na przygotowany przez fachowców (psychologów i pedagogów dziecięcych) kurs, który nauczy cię w prawidłowy i mądry sposób wspierać twoje dziecko w jego pasji.

Dlaczego rozwój pasji u dziecka jest tak ważny?

Mówi się, że dziecko jest czystą kartą, którą można zapisać w dowolny sposób. Posiada ono różnego rodzaju predyspozycje oraz przede wszystkim zainteresowania, które warto rozwijać. Dzięki temu twoje dziecko nie tylko zyskuje nową umiejętność i zdobywa kolejne „stopnie wtajemniczenia” w jej zakresie, ale także uczy się nowych rzeczy. Poznaje smak zwycięstwa, ale i porażki po nieudanych zawodach. Dowiaduje się, jak różnorodny jest świat. Zapisane na zajęcia dodatkowe, może poznać nowych kolegów i koleżanki. To nie wszystkie korzyści, które zyskuje twoja pociecha, rozwijając swoje hobby. Pamiętaj również, że hobby u malucha jest też znakomitą okazją do wspólnego spędzania czasu, zwłaszcza, jeżeli są to czynności, które z powodzeniem można wykonywać razem, np. gotowanie, malowanie czy szycie. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak mądrze pomóc swojemu dziecku osiągnąć w życiu sukces, specjalne kursy na temat rozbudzania pasji są dla ciebie.

Pasja u dziecka, czyli co lubią dzieci?

Dla twojego dziecka pasją lub przynajmniej hobby stać może się dowolna czynność. Zazwyczaj jest tak, że dziecko zauważy (np. w telewizji, albo na żywo – na zawodach czy występach) czynność, która wyda mu się interesująca, a następnie postanowi samo jej spróbować. Warto mu na to pozwolić, oczywiście  w sposób mądry i bezpieczny. Nawet jeżeli po jednych czy dwóch zajęciach z tańca albo karate dziecko uzna, że to jednak nie dla niego, to nie miejmy mu tego za złe. Jest tyle innych zainteresowań do odkrycia, że z pewnością znajdzie jeszcze wśród nich coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *