Przygotowanie do Egzaminu Cambridge

Przygotowanie do Egzaminu Cambridge – Porady i Strategie

Coraz więcej osób chce nauczyć się języka angielskiego, a jednocześnie zdobyć dyplom potwierdzający umiejętności. Na uwagę zasługuje egzamin Cambridge. Jest on respektowany przez wszystkie kraje Unii Europejskiej. Posiadając certyfikat zyskuje się większą szansę na znalezienie pracy. Jak przygotować się do takiego egzaminu? Poznajcie porady i strategie.

Systematyczność to podstawa

Podczas Egzaminu Cambridge będą oceniane Wasze realne umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Należy więc do takiego egzaminu właściwie się przygotować, pamiętając, że najważniejsza jest systematyczność. Codziennie trzeba powtarzać określone partie materiału. Jednocześnie należy słuchać języka angielskiego zawsze wtedy, kiedy to możliwe. W ten sposób zwiększa się zasób Waszego słownictwa, ale też uczycie się struktur gramatycznych. Trzeba pamiętać, że podczas egzaminu nacisk kładziony jest zarówno na szeroki obszar czytania, jak i słuchania. Należy zrozumieć zarówno sens tekstu, jak i wychwycić szczegóły. Jednocześnie przydatne są kanały na Youtube prowadzone przez native speakerów. Można także oglądać seriale czy filmy w języku angielskim. Zatrzymując fragmenty jesteście w stanie sprawdzić, jak dużo rozumiecie. Oczywiście to nie koniec możliwości. Należy także ćwiczyć gramatykę. Wystarczy tylko wejść na stronę BBC learning English, gdzie znajdziecie ciekawe zagadnienia oraz informacje.

Ćwicz słownictwo z fiszkami

Niewątpliwie duże znaczenie ma znajomość słówek czy też zwrotów. W ten sposób można zdać Egzamin Cambridge. Bardzo pomocne są fiszki. Dzięki nim można powtórzyć świeżo przyswojoną wiedzę. Najlepiej korzystać z nich zawsze wtedy, kiedy to możliwe, np. podczas jazdy autobusem. Niewątpliwie taka nauka jest bardzo skuteczna, a przy tym przyjemna. Możecie kupić gotowe zestawy fiszek bądź też samodzielnie je wykonać, co niewątpliwie jest bardzo przydatne i przyspiesza zapamiętywanie. Ponadto pomocne są zestawy ćwiczeń oraz repetytoria. Na bieżąco możecie sprawdzać swoją wiedzę, ale też uczyć się nowych zagadnień. Jeżeli z jakimś słówkiem macie problem, to powinniście je powtarzać do czasu, aż nie będzie Wam sprawiało trudności. Oczywiście może pojawić się zwątpienie, ale dzięki systematycznej pracy naprawdę szybko zdobędziecie dużą wiedzę oraz realne umiejętności.

Małe zmiany – duże efekty. O czym jeszcze pamiętać ucząc się angielskiego przed egzaminem Cambridge?

Nie będziemy Was oszukiwać, że są sposoby na naukę angielskiego w tydzień czy dwa tygodnie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno słownictwo, jak i gramatyka są rozbudowane, a do tego warto nauczyć się jeszcze wymowy i akcentu. Aby nauka była efektywna, warto stawiać sobie cele i następnie je realizować. Przydatne są podcasty. Warto dodatkowo czytać prasę zagraniczną czy literaturę w języku Szekspira. Jednocześnie powinniście zapisać się na kurs językowy. Jeżeli nie macie wiele czasu, to kurs online będzie strzałem w dziesiątkę. Ponadto musicie pamiętać, że nauka będzie bardziej efektywna, jeżeli będziecie się wysypiać i dobrze odżywiać. Dieta na pamięć powinna być oparta na dużej ilości warzyw. Dodatkowo należy do niej wprowadzić choćby herbatę z żeń-szenia. Warto rozmawiać z native speakerami podczas nauki online. W ten sposób można ćwiczyć wymowę i na bieżąco korygować błędy. Dzięki ćwiczeniom będziecie dobrze przygotowani do egzaminu, ale i nie będziecie się bali mówić w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *