Czytnik e-booków Kindle

Dla miłośników czytania: przegląd dostępnych czytników e-booków Kindle

Czytanie e-booków, zamiast tradycyjnych książek, to duża wygoda. Po tytuł w tej formie można sięgnąć od razu po jego zakupie, bez czekania na przesyłkę! Co więcej, księgozbiór w wersji cyfrowej nie zajmuje miejsca na regale i nie zbiera kurzu. Na wakacje można zabrać tyle książek, ile się chce, nie przejmując się brakiem miejsca w torbie czy w plecaku. Żeby cieszyć się z tych wszystkich korzyści, wystarczy kupić odpowiedni czytnik e-booków. Jaki jest najlepszy? Poniżej znajdziesz przegląd polecanych urządzeń firmy Kindle.

Czytnik Kindle – na co zwrócić uwagę?

Czytniki e-booków Kindle produkowane przez Amazon należą do najpopularniejszych na świecie. W sprzedaży jest jednak tak dużo modeli, że trudno zdecydować się na konkretne urządzenie. Problem mogą mieć zwłaszcza osoby kupujące czytnik po raz pierwszy. Na co zwracać uwagę, szukając idealnego czytnika Kindle? Oto najważniejsze cechy, którym warto się przyjrzeć!

  • Wielkość ekranu – wpływa na czytelność tekstu i wygodę, ale też rozmiar i wagę czytnika. Wybierz, czy wolisz większą powierzchnię ekranu, czy bardziej kompaktową konstrukcję. Mniejsze modele dysponują wyświetlaczem o przekątnej 6 cali, natomiast większe 6,8 lub 7 cali.
  • Wielkość wbudowanej pamięci – im wyższa wartość, tym więcej miejsca na książki. Ten parametr będzie miał znaczenie, jeśli chcesz kolekcjonować e-booki, które zawierają dużo ilustracji, wykresów i zdjęć – takie pliki są zawsze większe niż standardowe książki składające się wyłącznie z tekstu.
  • Wodoodporność – nikt nie planuje raczej pływać z czytnikiem e-booków, jednak przypadkowe zachlapanie to sytuacja, która może się przytrafić – zwłaszcza podczas wakacji. Jeśli chcesz mieć pewność, że woda nie zniszczy urządzenia, lepiej wybierać modele z odpowiednią ochroną.
  • Wersja z reklamami lub bez – reklamy w książkach? Brzmi zaskakująco, ale to prawda. W tańszych modelach Kindle na specjalnym pasku wyświetlają się informacje o promocjach dopasowane do regionu, w którym korzystasz z czytnika. Jeśli nie chcesz ich oglądać, wybierz trochę droższą wersję czytnika bez reklam.

Czytnik e-booków Kindle – jaki model polecamy?

Skoro już wiadomo, czym mogą się różnić czytniki oferowane przez jedną firmę, można już omówić dostępne możliwości. Jaki czytnik Kindle kupić?

  • Czytnik e-booków Kindle 11

To podstawowa wersja czytnika, która zaspokaja potrzeby większości użytkowników, którzy chcą czytać elektroniczne książki. Sprzęt jest lekki i poręczny. Ekran mierzy 6 cali i jest podświetlany za pomocą czterech diod. Konstrukcja nie jest wodoodporna, więc należy zachować ostrożność, używając czytnika blisko wody. Czas pracy czytnika na jednym ładowaniu dochodzi nawet do pięciu – sześciu tygodni, więc nie trzeba ładować go zbyt często! Dostępny jest w wersji z reklamami lub bez reklam, a pojemność dysku wewnętrznego to 16 GB.

  • Czytnik Kindle Paperwhite 5

To zaawansowany model dla bardziej wymagających. Ekran z przekątną 6,8 cala jest dokładnie podświetlany przez 17 diod. Co więcej, barwa podświetlenia może być regulowana. Omawiany sprzęt jest wodoodporny i ma baterię, która działa dłużej niż w Kindle 11. Wbudowana pamięć może mieć 16 GB lub 32 GB.

Który czytnik Kindle wybrać? Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, sprzęt opisywanej marki powinien spełnić oczekiwania. Miliony sprzedanych urządzeń na całym świecie to najlepsza rekomendacja!

Zobacz dostępne czytniki e-booków w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepszy dla siebie. Udanej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *