Kobieta w ciąży na plazyw wygodnych butach

Przegląd wygodnych butów dla przyszłych mam

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety. Przez 9 miesięcy jej ciało zmienia się, szczególnie w drugiej połowie ciąży, gdzie coraz większy brzuch często uniemożliwia funkcjonowanie tak jak wcześniej. Panie na ten czas zmieniają swoja garderobę, wybierają ubrania przeznaczone dla kobiet w ciąży. Jednak ważną kwestią jest także odpowiednio dobrane obuwie. W czasie ciąży zachodzi bardzo wiele zmian, w organizmie gromadzi się woda która może zatrzymywać się, powodując między innymi puchnięcie stóp. Dlatego wiele par butów, które kobiety nosiły przed ciążą w czasie jej trwania nie nadają się do noszenia.

Przede wszystkim wygoda

Kobiety w ciąży powinny postawić przede wszystkim na wygodę. Oczywiście wybór odpowiedniego obuwia uzależniony jest od pory roku. Buty dla ciężarnych powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, lekkich i zapewniających stopom oddychanie. To zapobiega otarciom i podrażnieniom. Panie często wybierając buty na czas ciąży decydują się na takie modele, które nie wymagają zawiązywania, gdyż ciężko jest się im schylać.

Stabilne – czyli bezpieczne

Buty, które wybierają kobiety w ciąży powinny zapewniać stabilność. Z tego powodu nie są wskazane wysokie szpilki, które poza mała stabilnością mogą okazać się przyczyną szybkiego puchnięcia stóp. Dobrym rozwiązaniem jest obuwie na płaskiej podeszwie, a jeśli kobieta o wiele lepiej czuje się w butach na podwyższeniu, wówczas powinna zwrócić uwagę na buty na koturnie lub niewielkim, szerokim obcasie. Jeśli chodzi o letnie obuwie, dobrym wyborem będą sandały czy odpowiednio dobrane, przewiewne buty sportowe. Klapki które z pewnością są bardzo wygodne, nie są polecane dla kobiet ciężarnych. Z racji ich budowy stopy narażone są na ryzyko zsunięcia z podeszwy, co może być przyczyną skręcenia kostki czy innych, poważnych urazów. Kobiety w ciąży powinny unikać także butów ze zbyt duża ilością cienkich pasków. Gdy stopy puchną, mogą one uciskać i powodować podrażnienia i otarcia.

Właściwe materiały

Kobiety w ciąży powinny zwracać uwagę na jakość materiałów, z których wykonane jest interesujące je obuwie. Naturalna skóra to najlepszy wybór, gdyż pozwala stopom oddychać, a ponadto jest w stanie dopasować się do stopy, gdyż minimalnie się rozciąga. Jeśli chodzi o obuwie na lato, można wybrać również modele wykonane z materiałów, jak na przykład bawełna czy len. Najlepiej unikać butów wykonanych wyłącznie ze sztucznych materiałów, gdyż stopy w nich nie będą miały właściwych warunków. 

Odpowiednia podpora stóp

Buty powinny zapewniać stopom właściwą podporę, szczególnie w okresie ciąży. Dobrze jest wybierać modele z odpowiednio wyprofilowaną wkładką wewnętrzną, dzięki czemu stopy mają właściwe podparcie i odpowiednio się układają. Niektóre kobiety w czasie ciąży decydują się na dodatkowe wkładki wewnętrzne, zapewniające właściwą stabilizację stopy. Z pewnością wybór odpowiedniego obuwia dla kobiet w ciąży ma ogromne znaczenie. Dzięki temu zwłaszcza w drugim okresie ciąży można o wiele lepiej poradzić sobie z trudami tego okresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *