Kovieta je zdrowy posiłek

Czy w XXI wieku można zdrowo żyć i zdrowo się odżywiać, czy raczej jest to nierealne?

Większość z nas narzeka na brak czasu dla siebie. Pracujemy dużo, a przecież po pracy czekają nas inne obowiązki. My kobiety szczególnie często musimy łączyć wiele ról i to naraz. Ale to zrozumiałe, wszak żyjemy w XXI wieku. Niestety przez brak czasu sporo osób odżywia się bardzo niezdrowo. Czy można coś z tym zrobić, prowadząc tak intensywny tryb życia? Oczywiście, że tak! Koniecznie przeczytajcie rozważania na ten temat.

Zdrowa dieta wpływa na pracę całego organizmu

Zdrowa dieta

Cóż, wiele mówi się o zdrowej diecie i jej wpływie na organizm. Ale czasami można odnieść wrażenie, że jest to czcze gadanie. Jedni traktują dietę przez pryzmat pokazania się, czyli lansują się na super fit, gdy w rzeczywistości nie są super fit, ani tym bardziej fit – cóż Instagram rządzi się swoimi prawami i czasem można odnieść wrażenie, że co niektórym zależy na poklasku, podczas gdy mają problemy z zaakceptowaniem siebie. Ale jest i druga strona medalu, a mamy tutaj na myśli program, w którym analizowane są składy produktów i prowadząca krytykuje jedzenie wysokokaloryczne, podczas gdy sama ma dużą nadwagę. Nie chcemy nikogo krytykować. Sądzimy raczej, że jedno i drugie podejście do diety jest błędne, bo dieta powinna być stylem życia, a nie modą. Jednocześnie program o zdrowym odżywianiu jeżeli jest prowadzony przez osobę z nadwagą nie trafia do odbiorców. A przecież wystarczy tylko uświadomić sobie, że każdy z nas jest inny i nie każdy będzie mieć 60 cm w talii, ale każdy człowiek powinien się zdrowo odżywiać i dbać o siebie. Zła dieta to dodatkowe kilogramy, a co gorsza niedobory. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że otyłość zwiększa ryzyko wielu chorób, choć sama też jest traktowana jako choroba cywilizacyjna.

Jedzeniu śmieciowemu mówmy nie!

Większość z nas jest tak zapracowana, że jedynie, o czym marzy po powrocie do domu, to wypoczynek z pilotem w ręku. Ale jeść przecież trzeba, a najłatwiejsze wydaje się zamówienie pizzy czy kebabu. Wiele osób tak robi. Są też tacy, którzy od razu po pracy pędzą do baru szybkiej obsługi. Ok, rozumiemy, że jesteście zmęczeni, ale jednocześnie trudno nam zrozumieć, że można jadać jedzenie śmieciowe. Jeżeli nie macie chęci na gotowanie czy umiejętności, to przecież alternatywą dla nich jest dieta pudełkowa. Białystok, Warszawa, Katowice, a nawet Rybnik – nie tylko w dużych, ale nawet w mniejszych miastach można znaleźć dobre firmy oferujące diety pudełkowe. Wybierając dietę pudełkową macie pewność, że jedzenie jest nie tylko pyszne, ale też przygotowywane na dobrej jakości składnikach, a posiłki zbilansowane i zdrowe. Czy można chcieć więcej? Jasne, bo cena wcale nie jest wysoka.

Coś dla siebie i coś dla innych

Kto z Was dojeżdża samochodem do pracy? Cóż, dużo Was jest. Lubimy krytykować osoby, które mają piec węglowy, uważając ich za totalnych kopciuchów, podczas, gdy sami jeździmy na dieslu. Czy tak przypadkiem nie jest? Samochodami dojeżdżamy do pracy, ale i do sklepu. Zasadniczo wszędzie. A co byście powiedzieli, gdyby zrobić sobie detoks od samochodu i zamiast przyczyniać się do zatruwania siebie i innych, postawić na rower? Można wybrać klasyczny, ale i elektryczny. Swoją drogą dzięki temu jeszcze sporo można zaoszczędzić, zatem to ekologia i ekonomia w jednym.

Nie generuj tyle śmieci

Każdy z nas powinien zrobić coś dobrego dla natury, gdyż w ten sposób sam zyskuje i może prowadzić zdrowy styl życia. Jednak na samym ograniczeniu jazdy samochodem nie należy poprzestać. Warto jeszcze zacząć mniej marnować jedzenie, ale i generować mniej śmieci. Zamiast reklamówek foliowych czy papierowych, lepiej wybrać te wielorazowego użytku. Do tego warto ograniczyć kupowanie wody mineralnej w plastikowych butelkach. W sumie po co wydawać na butelkowaną wodę, skoro ta z kranu nadaje się bezpośrednio do spożycia i można ją nalewać do bidonu. To także oszczędność i ekologia w jednym. Musimy jeszcze wspomnieć, że zamiast kupować co chwilę nowe ubranie, czas na zmiany, czyli lepiej dawać nowe życie starym rzeczom, albo też sprzedawać bądź oddawać ubrania, tak aby nie zalegały na dnie szafy.

Małe zmiany dają duże efekty i dzięki nim można zdrowo żyć i zdrowo się odżywiać. Pamiętajcie jeszcze, gdy jesteście na zakupach, by wybierać produkty ekologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *