Baby shower

Baby shower – jakie dekoracje wybrać z okazji narodzin?

Coraz chętniej organizowane są w Polsce przyjęcia typu baby shower. Popularne szczególnie na Zachodzie, u nas również zdobywają swoich zwolenników. Jako przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy, taka impreza powinna kojarzyć się z radością i oczekiwaniem – podobnie powinna wyglądać kwestia dekoracji, które w trakcie spotkania zostaną wykorzystane.

Jak wybrać dekoracje na baby shower?

Wybieranie dekoracji na baby shower to jedno z ważniejszych elementów w organizacji tego wydarzenia. Zależność między kolorystyką, motywem, a płcią dziecka powinna stanowić podstawę wyboru dekoracji.

Tradycyjnie, do dekoracji baby shower na cześć dziewczynki, wybierane są różowe balony, kwiatowe girlandy, jednorazowe naczynia z motywem księżniczki. Natomiast dla chłopców dominują kolory takie, jak niebieski i szary, a motywem przewodnim mogą być samochody, statki czy dinozaury. Co więcej, istnieje też wiele uniwersalnych motywów, takich jak zwierzęta, księżyc, gwiazdy, które są odpowiednie zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca.

To właśnie tymi uniwersalnymi wzorami warto posiłkować się w sytuacji, gdy nie jest znana płeć dziecka lub też przyszła mama nie chce z góry zakładać określonej kolorystyki. Można też kierować się upodobaniami mamy i przygotować oprawę związaną, na przykład, z jej ulubionym filmem czy epoką historyczną.

Co oferuje oferta balonów na przyjęcie baby shower?

Balony stanowią nieodłączny element każdej imprezy, a tym bardziej baby shower. Warianty balonów na przyjęcie dla przyszłej mamy i maluszka są niezwykle różnorodne. Możemy wybierać miedzy balonami foliowymi, lateksowymi, przezroczystymi z konfetti czy z niespodzianką w środku.

Na uwagę zasługują także balony z napisami „It’s a Boy”, „It’s a Girl” lub „Baby Shower”, które z pewnością podkreślą charakter wydarzenia. Z klasycznych balonów można przy tym tworzyć bardzo atrakcyjne wizualnie girlandy balonowe, mogące okazać się ciekawym tłem do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

Jakie akcesoria imprezowe na baby shower warto wybrać?

Akcesoria imprezowe, jakie warto wybrać na baby shower, mogą być naprawdę różnorodne. Jeśli przyszła mama lubi tego rodzaju atrakcje, można wybrać niewielkie gadżety dla gości – czapeczki imprezowe, świecące naszyjniki czy zabawne opaski na włosy.

Dodatkowo na akcesoria imprezowe mogą składać się girlandy papierowe lub ze sztucznych kwiatów, banery, dekoracje stołowe oraz różnego rodzaju konfetti. Zawsze warto oczywiście pamiętać o tym, by wykorzystywane dekoracje pasowały do ogólnego charakteru całej imprezy.

Ciekawym dodatkiem mogą być również specjalne naklejki na butelki czy kieliszki. Na uwagę zasługuje również fotobudka – strefa do robienia pamiątkowych zdjęć w tematycznych rekwizytach.

Czy warto postawić na jednorazowe naczynia na baby shower?

Na imprezę baby shower zdecydowanie warto przygotować jednorazowe naczynia. Nie tylko znacznie ułatwią sprzątanie po imprezie, ale również mogą stać się ozdobą stołu. Jednorazowe naczynia są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala wpasować je w dowolną tematykę przyjęcia. Ważne jest jednak, aby były to naczynia biodegradowalne bądź kompostowalne, z myślą o naszej planecie.

Opcji jest wiele, dlatego warto zacząć od podstawowych akcesoriów imprezowych takich, jak np. serwetki papierowe, kubeczki tekturowe, talerzyki w temacie przewodnim przyjęcia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę dobierając dekoracje na baby shower?

Planując dekoracje na baby shower, warto pomyśleć także o dekoracji miejsca, gdzie zasiądzie przyszła mama – to tam skupione będą spojrzenia gości. Miejsce to można udekorować balonami, kwiatami, czy specjalnym napisem.

Ciekawym pomysłem może być również stworzenie tzw. „Wish Tree” – drzewa życzeń, gdzie goście mogą zawieszać karteczki z ciepłymi słowami dla malucha i przyszłych rodziców. Pamiętajmy również o udekorowaniu strefy z jedzeniem. Tutaj warto postawić na kolorowe świeczki, lampki LED, ale też toppery do deserów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *