Uśmiechnięta kobieta pracuje przed swoim laptopem w biurze

Wellbeing w pracy

Artykuł partnera.

Wielu pracodawców nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jaka atmosfera panuje wśród ich pracowników. Czy każdy z nich ma czas na przerwę? Odpowiednio dużo czasu na przygotowanie zlecenia, a także na realizację swoich pomysłów? Warto pamiętać, że to właśnie przede wszystkim stan psychiczny i fizyczny pracowników wpływa na możliwości operacyjne, jakimi może poszczycić się dana firma. Przekłada się także na ich efektywność w pracy oraz gotowość do np. rozwoju. Wykonywanie działań na rzecz wellbeing pracowników jest zatem kluczową kwestią podczas organizacji czasu pracy. Czym jest wellbeing w pracy? W jaki sposób go wdrażać? Zachęcamy do lektury.

Wellbeing

Wellbeing określany jest jako dobrostan czy też komfort i odnosi się do kształtowania środowiska pracy w danej firmie. Środowisko to ma budować dobre samopoczucie wśród pracowników, w pozytywny sposób wpływając na ich rozwój zawodowy i poczucie bezpieczeństwa. Mówiąc o wellbeingu ma się również na myśli likwidowanie czynników stresogennych. Napięta atmosfera w pracy, negatywne nastawienie szefostwa do podwładnych, nie sprzyjają pozytywnej atmosferze. 

Do innych czynników, które determinują problematykę wellbeingu, należą między innymi oczekiwania kolejnego pokolenia wobec pracodawców, choroby cywilizacyjne, inny tryb życia lub rynek pracownika, który często wiąże się z rywalizacją między sobą.

Wellbeing w organizacji pracy – w jaki sposób podejść do tego zagadnienia?

Do wellbeingu można podejść w zróżnicowany sposób, w zależności od tego, jaki profil działalności ma dana firma. Wellbeing w miejscu pracy może dawać pracownikowi poczucie przynależności do grupy. Na komfort pracy wpływa także sprawiedliwa ocena jakości wykonanych zadań, pozytywne stosunki pomiędzy pracodawcą a przełożonym czy też system gratyfikacji. W przedsiębiorstwach skupionych natomiast na przekazywaniu wiedzy ważne są czynniki sprzyjające rozwojowi danego pracownika i pomagające mu osiągnąć sukcesy.

Wellbeing z HearMe

Chcąc pomóc swoim podwładnym, a także poprawić znacząco ich komfort pracy, warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która jest specjalistą w dziedzinie wellbeingu. Przedsiębiorstwo HearMe zajmuje się między innymi organizacją różnych warsztatów i webinarów, na których pracownik dostaje odpowiednie narzędzia, pozwalające mu zadbać o własną głowę i efektywne działanie. Ponadto, przeprowadza profesjonalne audyty wellbeingowe, które pomagają pracodawcy w lepszym zorganizowaniu i rozdzieleniu zadań, gdyż pokazują one największe wyzwania z jakimi mierzą się pracownicy w firmie. HearMe zajmuje się również przeprowadzaniem sesji 1:1. Pracownik może umówić się na czat lub rozmowę telefoniczną czy wideo, np. z psychologiem, business coachem lub terapeutą.

Aby firma mogła się rozwijać i osiągać zamierzone cele, pracodawcy muszą skupić się nie tylko na rozdzielaniu zadań, ale również na zapewnieniu komfortu psychicznego i fizycznego pracownikom. Zjawisko to określane jest mianem wellbeingu. Właściciele firm, szukający sprawdzonych bussines coachów i osób mogących pomóc im wdrożyć zasady wellbeingu, powinni nawiązać współpracę z firmą HearMe, która jest jednym z liderów w swojej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *