Mężczyzna trzyma w dłoni skrzynkę na narzędzia

Skrzynka narzędziowa sposobem na bałagan w garażu!

Garaż jest miejscem, gdzie bardzo często wkładamy różne mniej lub bardziej przydatne przedmioty. Z czasem robi się tam spory bałagan, a przecież proste i tanie w zakupie skrzynki narzędziowe w połączeniu ze stalowymi regałami mogą wprowadzić do tego pomieszczenia ład i porządek. W jaki sposób przeprowadzić sprzątanie, by uzyskać pożądany efekt? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pozbądź się rzeczy, których nie używałeś przez ostatnie 2-3 lata

W garażach znaleźć można wiele przedmiotów, które pozostawione są tam na tzw. wszelki wypadek. Z jednej strony zbieractwo takie sprawia, że faktycznie czasami coś z tych rzeczy przydaje nam się do wykonania jakiejś naprawy w domu czy ogrodzie, z drugiej powoduje spory bałagan i sprawia, że garaż staje się prawdziwą rupieciarnią. W trakcie sprzątania warto więc pozbyć się rzeczy, które od dłuższego czasu nie były nam przydatne. Stosujmy tu zasadę, mówiącą, że rzecz nieużywana przez 2-3 lata musi być nam  tak naprawdę mało potrzebna i warto rozważyć jej wyrzucenie. W ten sposób pozbędziemy się wielu rupieci, a w naszym garażu zapanuje większy porządek.

Drobne przedmioty warto włożyć do skrzynki narzędziowej

Skrzynki narzędziowe umożliwiają posegregowanie drobnych przedmiotów takich jak śrubki, wkręty, podkładki czy narzędzia. To doskonałe miejsce na kombinerki, różnego rodzaju klucze i śrubokręty. W marketach budowlanych znaleźć można ich bardzo szeroki wybór, ale warto wybierać takie, które umożliwią nam umieszczenie w nich rzeczy, jakie mamy w swoim garażu (ważne jest dopasowanie rozmiaru). Dobra skrzynka narzędziowa musi być wyposażona w różnej wielkości kieszonki, dzięki czemu będziemy mogli przechowywać tam dowolne przedmioty i mieć pewność, że nie będą się one przemieszczać.

Poustawiaj wszystko na regałach

Zarówno większe narzędzia, które nie mieszczą się do organizerów, jak i całe skrzynki warto przechowywać na regałach. Te niezwykle trwałe stalowe konstrukcje kupić można w bardzo atrakcyjnych cenach. Ich montaż jest stosunkowo prosty, a ostateczny efekt może przerosnąć nasze oczekiwania. Odpowiedniej wielkości regały mogą sprawić, że zyskamy sporą powierzchnię do przechowywania różnych przedmiotów. Warto pamiętać, że do wykorzystania będzie przestrzeń aż do samego sufitu!

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami z naszego garażu?

Organizery na narzędzia w połączeniu z regałami spełniły swoją funkcję i nasz garaż wygląda już całkiem dobrze? Pozostaje tylko pozbyć się gratów, które przeznaczone zostały do wyrzucenia. Najlepszym sposobem będzie odtransportowanie ich do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), które znaleźć można w każdym większym mieście. Można tam za darmo oddać określoną ilość odpadów wielkogabarytowych i wszystkich gratów znajdujących się do tej pory w naszym garażu. Wykonanie tego ostatniego kroku sprawi, że nasz garaż będzie wyglądał tej wiosny pięknie, a my pozbędziemy się wielu niepotrzebnych rzeczy, które całymi latami zagracały przestrzeń w tym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *