Zwiedzenie parku narodowego

Zwiedzanie Parku Narodowego Capitol Reef

Wielbiciele atrakcji przyrodniczych, koniecznie powinni wybrać się do Stanów Zjednoczonych, w których nie brakuje cudów natury, a także przepięknych Parków Narodowych. Niewątpliwie, jednym z takich parków jest również Park Narodowy Capitol Reef, który położony jest w stanie Utah. Nie jest on zbyt leciwy, ponieważ miejsce to zyskało status Parku Narodowego dopiero w 1971 roku. Wcześniej natomiast ta atrakcja funkcjonowała jako pomnik przyrody.

Co wyróżnia Park Narodowy Capitol Reef

Jeżeli wybierzemy się do Parku Narodowego Capitol Reef, to na pewno naszą uwagę przykują kopuły skalne, które mają bardzo jasne, wręcz białe wierzchołki. Właśnie z tego powodu, odkrywcom tego miejsca, kojarzą się one z budynkiem kapitolu. To z tego powodu Park Narodowy zyskał właśnie taką nazwę, a nie inną. Nie brakuje tutaj również licznych klifów skalnych, które są oczywiście z jednej strony niezwykle imponujące w swoich rozmiarach, a także w wyglądzie, ale jednocześnie ze względu na swój specyficzny charakter, nie pozwalają one na swobodne przemieszczanie się ludności. To przyczyna dlaczego na tym terenie nie ma żadnych mieszkańców.

Interesującym faktem jest to, że pustynny region bardzo ściśle kontrastuje z piękną zielenią. Wielu rdzennych mieszkańców, którzy osiedlali sąsiednie tereny, nazywali obecny obszar Parku Narodowego krainą śpiącej tęczy. Chociaż Park Narodowy jest sam w sobie imponujący, to warto zagłębić się w jego historię. Na skałach naniesione są petroglify. Mowa jest o rysunkach, które kiedyś były malowane przez pradawnych osadników, zamieszkujących tereny skalne.

Baza noclegowa w pobliżu Parku

Chociaż Park Narodowy Capitol Reef nie zajmuje zbyt dużej powierzchni, to warto zarezerwować przynajmniej jeden dzień na zobaczenie go w całej swojej okazałości. W związku z tym warto zastanowić się nad zatrzymaniem się w pobliskim Utah. Miasto nie jest zbyt daleko położone, ponieważ można dojechać do niego swobodnie główną drogą. Znajdziemy tam świetnie dostosowaną bazę noclegową. Mamy do dyspozycji  różnorodne formy noclegów zarówno w hotelach, motelach, jak i również na kempingu, który będzie bardziej przystępny cenowo.

Podróżowanie po Stanach Zjednoczonych przez 3 miesiące

Gdy naprawdę będziemy chcieli zobaczyć Park Narodowy Capitol Reef, a także zwiedzić inne miejsca przyrodnicze w Stanach Zjednoczonych, to warto dowiedzieć się, w jakim miejscu możemy rzeczywiście się ubiegać o spełnienie odpowiednich formalności. Na szczęście nie musimy już wybierać się do ambasady w celu pozyskania wizy. Obecnie wystarczy wypełnić specjalny wniosek ESTA, który upoważni nas do podróżowania przez maksymalnie 90 dni po terenie całych Stanów Zjednoczonych. Wypełnienie takiego wniosku nie powinno zająć nam zbyt wiele czasu. Po wypełnieniu wni8osiku ESTA  w zamian zyskujemy swobodną możliwość podróżowania po USA. Tym bardziej że na jednym wniosku z powodzeniem będziemy mogli umieścić aż dwie osoby. Jest to w takim razie bardzo wygodne i jednocześnie mało kosztowne rozwiązanie. Taki przywilej dotyczy przede wszystkim określonych krajów, w tym również Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *