Czytanie używanej książki w plenerze

Zalety kupowania używanych książek

Każdy wie, że czytanie książek jest rozwijające, pozwala pobudzić wyobraźnię, poszerzyć swoją wiedzę. Czytanie odpręża, jest formą wypoczynku, która pozwala się zrelaksować, odpocząć po ciężkiej pracy. Dzięki książkom można przenieść się w inny świat, choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Książki pobudzają do myślenia, kształtują poglądy. Niestety, książki mają jedną, zasadniczą wadę. Są drogie, mało kogo stać na ciągłe kupowanie nowych egzemplarzy. Co robić w takiej sytuacji?

Można skorzystać z oferty bibliotek, ale poczytne tytuły są trudne do zdobycia, nowości często pojawiają się po kilkunastu miesiącach od wydania. Czy naprawdę nie ma innego rozwiązania? Oczywiście, że jest. Warto skorzystać z oferty antykwariatów, targów staroci,  a także serwisów ogłoszeniowych, które oferują nowe i używane książki w korzystnych cenach. 

Nowe i używane książki – serwisy ogłoszeniowe zapraszają

Serwisy ogłoszeniowe oferują szeroki wybór książek różnego gatunku, przeznaczonych dla czytelników w każdym wieku. Można znaleźć tutaj pozycje na maluchów, książki młodzieżowe, lektury szkolne, komiksy, a także literaturę dla dorosłych, zarówno powieści, jak i poradniki oraz książki popularnonaukowe. Wybór jest naprawdę duży, każdy może znaleźć interesującą pozycję. Książki oferowane w serwisach są często w idealnym stanie, były raz przeczytane i właściciel postanowił puścić je w dalszy obieg. Zdarza się, że są zupełnie nowe, to nieudane prezenty, które przeleżały na półce w nienaruszonym stanie. Często można znaleźć prawdziwe białe kruki, perełki dla  pasjonatów. Uczniowie mogą tanio kupić podręczniki, atlasy i słowniki, które posłużą w kolejnych latach nauki. Nowe i używane książki sprzedawane są w dużo niższych cenach, niż można znaleźć je w księgarniach. Warto zajrzeć na portal ogłoszeniowy jak np. Pokato.pl, ponieważ jest przejrzysty, ma wygodną wyszukiwarkę, która ułatwia znalezienie poszukiwanego produktu.

Jaki są zalety kupowania książek w serwisach ogłoszeniowych?

Książki, jak już wczesnej wspomniano, są bardzo drogie, dlatego nie wszyscy chcą i mogą wydawać pieniądze na kolejne pozycje. Główną i niezaprzeczalną zaletą kupowania książek w serwisach ogłoszeniowych jest oszczędność pieniędzy. Po co wydawać na nową książkę 50 zł, skoro można ją kupić za 10-20 zł? Zdarza się, że książki można kupić naprawdę za bezcen. Poprzedni właściciele sprzedają je za symboliczną złotówkę, bo szkoda im wyrzucać książki, a nie chcą trzymać ich w domu. Inną zaletą jest to, że w serwisach ogłoszeniowych można znaleźć prawdziwe unikaty, książki, które już dawno nie są dostępne w sklepach i u wydawców. Czasami jakaś stara książka może być dla jednej osoby nic nie warta, a dla drugiej jest wielką wartością. Kupione tanio książki można bez żalu oddać lub sprzedać, nie tracąc na tym dużo. Większość osób czyta książki tylko raz, nie ma miejsca na przechowywanie setek tomów, dlatego po przeczytaniu pozbywa się książek. Część oddaje je znajomym lub do bibliotek, część wystawia na portalach sprzedażowych. Inną zaletą kupowania używanych książek jest również dbałość o ekologię i ochronę środowiska. Jedna książka może być czytana przez kilka osób, a to oznacza mniej ściętych drzew, mniejsze wydatki na energię i mniej zanieczyszczeń. Używane, zwłaszcza stare książki mają swoją historię, często zawierają notatki, które przybliżają ich poprzedniego właściciela.

Warto czytać książki, ale nie warto wydawać na nie wszystkich oszczędności. Serwisy ogłoszeniowe, targi i antykwariaty są idealne dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie tygodnia bez nowego tytułu, pozwalają upolować wymarzoną pozycję w atrakcyjnej cenie. A gdy książka zostanie przeczytana, można ją w ten sam sposób sprzedać i dać radość czytania kolejnej osobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *