Komiks, okulary i kawa na stoliku

Wybieramy komiks dla dużych i małych pod choinkę

Święta za pasem, dlatego nie ma co dłużej zwlekać z zakupem prezentu. Jeśli męczy cię kupowanie banalnych skarpet z motywem świątecznym lub gadżetów, zdecyduj się sprezentować bliskiej osobie komiks. Poniżej krótkie zestawienie najciekawszych serii.

  1. „Komiksy dla dużych i małych. Przygody kowboja Lucky Luke’a”
  2. „Rick i Morty” – przygoda nie dla dzieci
  3. Bestsellerowa seria fantasy dla młodzieży i dorosłych – „Thorgal”
  4. „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, czyli komiksy autorstwa Tadeusza Baranowskiego

Komiksy dla dużych i małych. Przygody kowboja Lucky Luke’a

Wydawnictwo Egmont wydało w 2018 roku Tom 10 znanej serii „Lucky Luke” pt. „Uwaga Niebieskie Stopy”. Na tej pozycji wychowały się pokolenia. Przygody kowboja Lucky Luke’a i braci Daltonów są na tyle uniwersalne, że stanowią świetną rozrywkę w czasie wolnym. To wyśmienite, zabawne komiksy dla dużych i małych. Pozycja godna polecenia na długie, zimowe wieczory.

„Rick i Morty” – przygoda nie dla dzieci

Animowany serial dla dorosłych „Rick i Morty”, który w ostatnich latach zyskał sobie wielu zwolenników, zachwycił widzów czarnym humorem i nietuzinkowymi pomysłami. Perypetie bohaterów zyskały tak dużą sympatię odbiorców, że zdecydowano się zaadaptować formułę do postaci komiksowej. Zarówno jedna, jak i druga forma są przesycone aluzjami odnoszącymi się do powszechnie znanych postaci i motywów popkultury, w tym do „Doktora Who”, „Jurassic Park” czy „Star Treka”.

Bestsellerowa seria fantasy dla młodzieży i dorosłych – „Thorgal”

Wśród sprawdzonych i lubianych przez czytelników serii znajduje się „Thorgal”. Ten bardzo stary i ceniony cykl powstał dzięki talentowi Grzegorza Rosińskiego i wspierających go współautorów. Warto wspomnieć, że rysownik Grzegorz Rosiński jest znanym i cenionym na całym świecie artystą. Eleganckie i estetyczne wydania tworzące kolekcję na pewno sprawią radość obdarowanej osobie, zwłaszcza tej zainteresowanej skandynawską mitologią.

„Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, czyli komiksy autorstwa Tadeusza Baranowskiego

Kultowe dzieła Tadeusza Baranowskiego, których początek wydawniczy sięga czasów PRL, w wielu dorosłych wywołują nostalgię i wspomnienia. Dlatego też komiks będzie świetnym pomysłem na bożonarodzeniowy prezent. Dorośli, którzy wychowali się na tym komiksie, na pewno darzą go dużym sentymentem, więc z radością przyjmą prezent w postaci nowego wydania znanego tytułu. Co więcej, rodzice, którzy otrzymają ten trafiony upominek, będą mogli zapoznać swoje pociechy z losami Kudłaczka i Bąbelka. Całość podzielono na dwie części, z których pierwsza jest zatytułowana „W pustyni i w paszczy”, a druga „Co w kaloryferze piszczy”. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana twórczości Tadeusza Baranowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *