niemowlak w łóżeczku z kolorową chusteczką na główce

W co ubrać dziecko jesienią?

Inaczej wygląda ubieranie niemowląt latem niż jesienią czy zimą ze względu na odmienne warunki atmosferyczne. Nadejście chłodnych dni wymusza dokonanie pewnych zmian w dotychczasowej garderobie, aby zapewnić podopiecznego komfortowe warunki. Koniecznością staje się sięgnięcie po coś cieplejszego, co ochroni małe ciałko przed zimnem, podmuchami wiatru, kapryśną pogodą. Czas zastanowić się nad tym, jakie ubranka dla niemowląt i dzieci będą odpowiednie podczas jesiennej aury.

Ubieranie niemowląt i dzieci jesienią – jak robić to prawidłowo?

Letnie ubranka dla dzieci idą w odstawkę wraz z pojawieniem się jesiennych dni. Każda mama pragnie, aby jej pociecha czułą się komfortowo i była należycie chroniona przed infekcjami. Sezon jesienno-zimowy wymaga cieplejszego opatulenia dziecka, ale nie można oczywiście przesadzić, bo uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Zaleca się stosować metodę na cebulkę, aby być przygotowanym na niesprzyjające warunki atmosferyczne i jednocześnie mieć możliwość ściągnięcia warstwy ubrania, gdy zrobi się cieplej. Inne potrzeby będzie miało dziecko przebywające w pozycji leżącej niż to siedzące czy biegające. W przypadku najmłodszych polecane są body zakrywające plecy, bluzy z kapturem. Alternatywą dla czapki podczas cieplejszych dni mogą być opaski na uszy z polaru czy bawełny. Jesień to zwykle nie czas jeszcze na szalik, ale przyda się golf z dziedziny. Warto co jakiś czas sprawdzać, czy dziecku nie jest za gorąco/zimno. Wystarczy dotknąć jego karku – jeśli będzie gorący i spocony, to trzeba zdjąć jedną warstwę ubrania. Trzeba też obserwować zachowanie podopiecznego.

Przy wyborze bielizny dla dzieci powinno się mieć na uwadze jakość materiałów, z których zostały one wykonane. Świetnie sprawdza się bawełna, najlepiej organiczna. W dziecięcej garderobie na jesień nie może zabraknąć lekkiej kurtki z polarowym obiciem i kapturem, kamizelki, ciepłych swetrów lub bluz, bluzek lub kaftaników, body z krótkim i długim rękawem, skarpetek i rajstop, czapki zakrywającej uszy, butów za kostkę, kaloszy i peleryny przeciwdeszczowej w przypadku samodzielnie poruszającego się malca. Obuwie musi być oczywiście wygodne, w odpowiednim rozmiarze. Zawsze należy kupować je razem z dzieckiem, aby były na pewno dobre dopasowane. W przypadku sklepów internetowych czy metody na patyczek nierzadko zakup okazuje się nie do końca trafiony. Jako że zimą ubieramy dziecku grubsze skarpetki, warto wybierać buty o centymetr czy półtora większe od stopy. Nie mogą one przecież w żaden sposób obcierać palców. Istotna jest elastyczna podeszwa, wysoki i szeroki czubek, odporność na wilgoć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *