Kosmetyki z morza martwego stoją koło umywali w łazience

Unikalne właściwości kosmetyków z Izraela

Naturalne kosmetyki to najlepszy sposób, aby zadbać o nasze ciało, a trudno znaleźć lepsze preparaty, niż te, pochodzące znad Morza Martwego. Izraelskie szampony, balsamy oraz peelingi od lat wyznaczają standardy w świecie kosmetyków, a ich znakomita reputacja jest w pełni zasłużona. Co sprawia, że właśnie region Morza Martwego cieszy się taką sławą? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Morze martwe – ziemia obiecana kosmetyków

Pomimo dosyć ponurej nazwy Morze Martwe stanowi jeden z najbardziej fascynujących obszarów na Ziemi. W istocie jest to ogromne jezioro o niezwykle wysokim poziomie zasolenia, wynoszącym ponad 20% na powierzchni. Oznacza to, że człowiek będzie po prostu unosił się na wodzie bez żadnej pomocy. Co więcej, Morze Martwe znajduje się 430 metrów poniżej poziomu morza, co sprawia, że jest to najgłębsza depresja na świecie. Jednakże Morze Martwe to nie tylko unikalne miejsce z punktu widzenia geografii czy turystyki. Specyficzne warunki w tym akwenie sprawiają, że wody obfitują w bogactwo minerałów oraz mikroelementów, które mają zbawienny wpływ na nasze ciało.

Kosmetyki z Morza Martwego zawierają wysokie stężeni ponad 20 pierwiastków m.in. potasu, magnezu, cynku oraz sodu, które zapewniają znakomitą pielęgnację ciała. Biokomponenty pochodzące z Izraela cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na wysoką skuteczność w odżywianiu i regeneracji skóry, a przy wsparciu żelaza, krzemu oraz fluoru kosmetyki mają również działanie odprężające.

Błoto i sól – ukryte bogactwo z Morza Martwego

Oprócz balsamów, kremów, szamponów oraz innych kosmetyków Izrael słynie z czarnego błota, wydobywanego z dna Morza Martwego. Ze względu na wysokie nasycenie minerałami błoto jest chętnie stosowane jako okład na skórę – o sławie tego zabiegu może świadczyć, iż sama Kleopatra, władczyni Egiptu, miała korzystać z błotnych okładów i sprowadzała błoto z Morza Martwego nad Nil.

Co sprawiło, że czarno błoto zyskało sobie taką popularność? W pierwszej kolejności należy wymienić jego zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Błoto pomaga w przypadku łuszczycy, cellulitu i atopowego zapalenia skóry. Dodatkowo okłady mają właściwości rozgrzewające, relaksujące, a także polepszają ukrwienie oraz działanie układu krwionośnego. Podobnie jak inne preparaty z Morza Martwego, błoto ma także łagodzący wpływ na liczne choroby skóry i opóźnia procesy starzenia.

Wyjątkowy skład izraelskiej soli sprawia, że posiada ona wspaniałe właściwości zdrowotne. Unikalny klimat Morza Martwego uczynił z tego regionu niezwykle popularny kierunek podróży dla ludzi pragnących podreperować swoje zdrowie. Jednakże dla osób, które aktualnie nie mogą wybrać się do Izraela, czekają liczne specyfiki znad Morza Martwego w tym sławna sól. Jej stosowanie ma wspaniały wpływ na układ oddechowy, układ krążeniowy, a także pomaga w leczeniu takich schorzeń, jak reumatyzm, czy artretyzm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *