Randka

Udane randki z sieci – czy to możliwe?

Czy poszukując miłości przez Internet zawsze jesteś w stu procentach szczery? A może zdarzyło Ci się „delikatnie nagiąć rzeczywistość” i przedstawić się w nieco lepszym świetle? Czy uważając, ze jesteś anonimowy flirtujesz z wieloma osobami naraz? A czy wiesz, jak postrzegają to osoby, z którymi nawiązujesz znajomość? Nie ważne czy szukasz miłości przez Internet od dawna lub dopiero zaczynasz, powinieneś przestrzegać kilka, a osiągniesz swój cel. Portal randkowy MyDwoje na podstawie odpowiedzi udzielonych przez ponad tysiąc osób w badaniu „Która zasada randek internetowych na poważnie jest najważniejsza?” przygotował wskazówki dla szukających miłości online.

Szczerość jeszcze przed randką. Kłamstewka małe i duże, jak się na nich wychodzi?

Ukrywanie posiadania potomstwa, dodawanie sobie centymetrów i odejmowanie lat to typowe „internetowe kłamstewka”, które weryfikuje życie lub nawet już pierwsza randka w ciemno. Często gorzko nas za nie karze i warto zastanowić się czy warto. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jakie konsekwencje będzie miało wykrycie kłamstwa przez osobę, z którą nawiązałeś wspaniałą znajomość? Może okazać się, że coś, co zapowiadało się pięknie, zostanie drastycznie przerwane. W końcu Ty również nie chciałbyś, by osoba, którą darzysz uczuciem okazała się kimś innym niż deklarowała. Czego więc nie cierpią najbardziej poszukujący miłości z MyDwoje? Okazuje się, że zaniżanie wieku zarówno przez kobiety i mężczyzn jest nie do przyjęcia. Podobnie odrzucające jest zamieszczanie zdjęć z poprzedniej dekady – w końcu i tak nasza metryka stanie się jasna na spotkaniu – oraz kreowanie się na człowieka o wszechstronnych zainteresowaniach i sukcesach, gdy tak naprawdę nasze osiągnięcia kształtują się w przeciętnych ramach. Aż co trzeci singiel twierdzi, że szczerość jest najważniejsza. 39% kobiet i 28% mężczyzn zgodnie domaga się: nie kłam zmieniając swój wzrost, wiek, stan cywilny, zawód, dzieci. To przekreśli Cię na starcie i przedstawi, jako kogoś, z kim nie warto tracić czasu. Kolejne 9% pań i 12% panów twierdzi, że ubarwianie lub nawet tworzenie historii o własnych osiągnięciach i doświadczeniu jest odpychające. Przecież w końcu życie zweryfikuje te fakty i potentat handlowy okaże się właścicielem osiedlowego kiosku, a mistrz kolarstwa panem z lekką nadwagą, który podczas rowerowej wycieczki po 5 minutach straci stabilny oddech. Po co więc narażać się na śmieszność? 10% singli i 5% singielek dopowiada, że zamieszczenie obcych zdjęć np. modelek/modeli jest żenujące, a  prawda i tak wyjdzie na jaw. W porównaniu z wyretuszowanym zdjęciem super gwiazdy możemy wypaść mało korzystnie.

Po drugie, spójrz w lustro i zweryfikuje swoje oczekiwania

Nie stawiaj poprzeczki zbyt wysoko. Popatrz w lustro, zrób listę słabych i mocnych stron, przeanalizuj swoje możliwości i pomyśl, kto naprawdę będzie do Ciebie pasował i co jest dla Ciebie ważne. Życie we dwoje to sztuka kompromisów i radzenia sobie w różnych sytuacjach – tych dobrych i tych kiepskich, bardziej nas weryfikujących. Dlatego warto zastanowić się, czy wymyślony przez nas ideał sprawdzi się w codziennym życiu i czy faktycznie jest dla nas osiągalny. Czasem może okazać się, że czekamy na coś, co nigdy się nie zdarzy. Użytkownicy internetowych biur matrymonialnych podkreślają, że warto zwrócić uwagą przede wszystkim na dopasowanie charakterów. Powierzchowność jest ważna ale czy koniecznie musimy nastawiać się na  nieskazitelnego księcia na białym koniu czy pięknej modelki? To druga najważniejsza przestroga po kłamstwie, aż 9% kobiet i 12% mężczyzn doradza, by zweryfikować swoje oczekiwania w tym zakresie i postawić na to, co sprawdza się w udanym związku i szczęśliwej relacji. 7% pań i 2% panów wskazuje, że ważne jest to, by zachować zdrowy rozsądek i nie dawać się omamić zbyt szybko „czułym słówkom” i obietnicom, podając swoje dane kontaktowe obcym. Tylko 3% Singli uważa, że błędem jest patrzenie na potencjalnego partnera przez pryzmat jego znaku zodiaku i przekonuje, że we współczesnym świecie nie ma miejsca na zabobony.

Po trzecie bądź sympatyczny

Co jest jeszcze ważne według poszukujących miłości? Pozytywne nastawienie i kultura osobista. Zasady netykiety i znajomość savoir vivre w czasie randki online będą na pewno docenione. 9% pań i 12% panów nie będzie kontynuowało rozmowy z osobą wulgarną, a 4% zapytanych przerwie ją natychmiast, gdy będziesz niecierpliwy lub natrętny. Wielu poszukujących odrzuci znajomość z osobami zbyt wyzwolonymi, które oferują filmy i zdjęcia erotyczne. Taka reklama okaże się być zdecydowaną antyreklamą. 8% kobiet i 5% panów zdecydowanie nie chce zaczynać znajomości od oglądania nagich zdjęć osoby, której zbyt dobrze nie znają. Kolejne 6% singielek i 5% singli chce wyłączności już na etapie randek, a łapanie „kilku srok za ogony” uważa za rzecz w złym guście. Flirt z kilkoma osobami naraz? Nie warto choćby z tego względu, że o pomyłkę w imieniu czy treści rozmów bardzo łatwo. 3% poszukujących oczekuje również potraktowania indywidualnego od pierwszego momentu. Jeśli nie masz zamiaru się wysilać i wysyłasz zdawkowe i „oklepane” wiadomości nie licz na reakcje na swoje zaproszenie do kontaktu. Lepiej wykazać się inwencją i  pomysłowością.

Recepta na udaną znajomość online

Jak poznać wartościową osobę na portalu randkowym online? Warto zastosować się do rad samych zainteresowanych i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jeżeli zweryfikujemy własne oczekiwania i postawimy na to, co ważne w związku – czyli przede wszystkim dopasowanie osobowościowe – mamy już połowę sukcesu. Niezmierne istotne jest również to, żeby być uczciwym i kulturalnym w stosunku do innych i oczekiwać od potencjalnych partnerów tego, co potrafimy i chcemy dawać sami.

1 thought on “Udane randki z sieci – czy to możliwe?

  1. W dzisiejszych czasach pojawiło się mnóstwo różnego rodzaju portali, na których możemy poznawać ludzi. I moim zdaniem jest to całkiem fajnie, ponieważ jest sporo nowych możliwości, nie ukrywajmy, internet jest naprawdę niezłym miejscem na poznawanie nowych osób, w jednym miejscu mamy naprawdę sporo osób, które szuka tego, co my. Więc potencjał jest. A jeżeli chodzi o skuteczność, to duża kwestia jest w doborze odpowiedniego dla nas portalu. Bo ludzie szukają różnych rzeczy, jedni stałego związku, inni przelotnej znajomości, a jeszcze inni po prostu szybkiego seksu. Ja szukałam poważnego związku, dlatego moim wyborem był portal matrymonialny, bo to właśnie na takich portalach są ludzie szukający tego co ja. I na mydwoje poznałam naprawdę ciekawe osoby, w tym mojego obecnego partnera. Ale jakbym założyła sobie konto na jakimś portalu randkowym, który jest darmowy i jest dla każdego tak naprawdę, pewnie takiego dobrego doświadczenia bym nie miała… Bardzo dużo zależy od wybrania odpowiedniego portalu, a później po prostu trzeba mieć cierpliwość, trochę szczęścia, ale przede wszystkim być szczerą osobą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *