Trampki Converse na starej skrzyni

Trampki wysokie vs. trampki niskie i męskie stylizacje

Trampki to buty, które prawdopodobnie nigdy się nie znudzą i prawdopodobnie nigdy nie stracą na wartości. Noszą je mężczyźni w każdym wieku i coraz częściej decydują się na nie nie tylko jako uzupełnienie stylizacji casualowych. Kiedy warto postawić na modele z wysoką cholewką, a kiedy z niską?

Rodzaje trampek

Trampki to buty stworzone z myślą o wygodzie, ponadczasowości i dużej swobodzie. Trampki takie jak męskie Converse doskonale sprawdzają się podczas wiosny oraz lata, jednak warto mieć na uwadze, że współczesne projekty to również idealny wybór na późną jesień, czy zimę. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów trampek, a poszczególne modele różnią się przede wszystkim ze względu na wygląd oraz funkcjonalność. Creepersy, sneakersy, czy slip-ony to bez wątpienia propozycje niezwykle ciekawe, jednak na najwięcej uwagi zasługują klasyczne trampki niskie oraz trampki wysokie. Trampki wysokie wyróżniają się przede wszystkim ze względu na cholewkę, która zakrywa kostkę. Buty w tym stylu sznurowane są na całej długości i dostępne są w nieograniczonej ilości wzorów oraz kolorów. Często sięgają po nie młodzieżowe subkultury, jednak to również idealne obuwie, które z powodzeniem może być wykorzystywane w casualowych stylizacjach na co dzień. Niskie trampki mają taki sam fason, co ich wysokie odpowiedniki. Buty charakteryzują się klasycznym wyglądem oraz nieprzemijającą formą, która daje wiele wygody podczas codziennego noszenia. Buty składają się z gumowej podeszwy, krótkiej cholewki wykonanej z materiału tekstylnego oraz gumowych nosków, które są podstawowym wyróżnikiem dla wszelkiego rodzaju trampek.

Kiedy warto postawić na trampki niskie, a kiedy na wysokie?

Wybór trampek wysokich bądź niskich powinien być zdeterminowany stylem i rodzajem okazji. Miłośnicy sportowego, luźnego stylu zdecydowanie powinni posiadać w swojej garderobie klasyczne, niskie trampki w uniwersalnym kolorze. To idealna propozycja dla mężczyzn na letnie dni, która doskonale sprawdza się w połączeniu z krótkimi spodenkami. Trampki wysokie to idealny sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru stylizacji. Jeśli cenisz sobie odrobinę odwagi, możesz postawić na wysokie trampki w oryginalnym kolorze. Cały czas niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się monochromatyczne białe trampki za kostkę.  Doskonale prezentują się w asyście wąskich, slimowanych jeansów. To idealna rozwiązanie dla jeansów z dziurami na letnie dni. Przez resztę roku lepiej postawić na klasyczne, czarno-białe modele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *