Zdrowe jedzenie z cateringu pidełkowego dla osob aktywnych fizycznie

Top 3 rozwiązania, które sprawią, że będziesz prowadzić aktywny i zdrowy styl życia

Czas ruszyć się z kanapy. Jeśli po raz kolejny robisz sobie postanowienie, że tym razem do wiosny weźmiesz się za siebie, to musisz wiedzieć, że już teraz jest dobry czas na wprowadzenie odpowiednich rozwiązań, dzięki którym będziesz prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. W dzisiejszym poradniku przedstawimy 3 takie rozwiązania. Najpierw jednak skupimy się na tym, czego już robić nie możesz.

Wprowadzając zdrowe nawyki, zrezygnuj z wielogodzinnego przesiadywania przed ekranem i zajadania fast foodów

Niby to proste, jednak wiele osób powiela ten schemat. Obecnie wielu z nas pracuje w domu, a że pracujemy coraz więcej to rozrywki znajdujemy sobie również w domu i najczęściej nie są to rozrywki aktywne. Jednak, zamiast oglądać kolejny sezon serialu na Netflix czy innej platformie streamingowej, postaw na większą aktywność. Nie każemy Ci od razu wyrzucać telewizora czy laptopa przez okno – to raczej hardcorowy sposób, myślimy raczej o metodzie małych kroków. Zamiast siedzieć, w czasie oglądania możesz wykonywać ćwiczenia, np. na steperze, stacjonarnym rowerku, czy innym popularnym urządzeniu. Zawsze to coś, choć tak jednostajny trening na dłuższą metę wiele Ci nie da. Ale o urozmaiceniach powiemy za chwilę przy naszych top 3 rozwiązaniach. Jakoś tak jest, że siedząc i pracując lub oglądając telewizję, zawsze sięgamy po niezdrowe jedzenie. Fast foody są kuszące, bo szybko sycą, a jednocześnie w kulturze utarło się, że są częścią różnych rozrywek. Można by wspomnieć choćby mecze. Amerykanie idą na mecz baseballa, a na trybunach wcinają hot dogi. Z kolei na meczach piłki nożnej często alkohol leje się strumieniami. A właśnie z alkoholu również trzeba zrezygnować. Idąc do kina, zamiast cieszyć się seansem, kupujemy znów ten niezdrowy zestaw coli i popcornu. A po długim dniu, zamiast gotować, zamiawiamy fast food. Czas z tym skończyć. Oto nasze top 3 nizawodne rozwiązania.

Top 1: catering do domu – Gdańsk, Warszawa i Twoje miasto oferują również zdrowe posiłki na dowóz

Nie chce Ci się gotować i znów kusi Cię wizja zamówienia pizzy, tym bardziej że chcesz po całym dniu obejrzeć mecz i rozsiąść się w fotelu. Mówimy temu nie! W końcu jest catering do domu Gdańsk, Warszawa, a także Twoje miasto oferują zdrowe i zbilansowane posiłki. Wystarczy tylko wejść na stronę i zamówić go online. Można najpierw spróbować z cateringiem próbnym na jeden dzień. Jeśli Ci się spodoba, będziesz zamawiać częściej, tym bardziej że cena nie jest wygórowana za posiłki na cały dzień, biorąc pod uwagę wszechobecną inflację, powodującą znaczny wzrost cen produktów w sklepach. W końcu jeszcze do niedawna za chleb płaciliśmy 4 zł, a dziś za bochenek płacimy 5 zł i więcej, jeśli np. kupujemy produkty fit, nawet dwa razy więcej. Czasem handlowcy radzą sobie tak, że oferują mniejszy produkt za niższą cenę, ale przecież wtedy będziesz zakupy robić częściej i wydawać de facto więcej. Zatem cena od 45 zł za dzień za 5 pełnowartościowych posiłków nie wydaje się wygórowana. W końcu dbasz o swoje zdrowie i lepsze wyniki badań.

Top 2: ruch to zdrowie – postaw na różnorodność, aby się nie zniechęcać

Myślisz sobie: „zacznę biegać” i nawet przez kilka dni udaje Ci się realizować Twój plan, aż przychodzi ten dzień, że nie chce Ci się wstać na trening, bo zakwasy dają się we znaki. Przede wszystkim musisz pamiętać, o napojach powysiłkowych, które zniwelują nieprzyjemne skutki następnego dnia. W związku z tym będziesz mógł wykonać kolejną jednostkę treningową. Ważne jest także to, by jednak zmieniać aktywności. Jeśli jednego dnia biegasz, to w innym wybierz inny trening o zbliżonej intensywności, np. jazdę na rowerze. A kolejnego dnia wybierz się na godzinę pływania na basen. Obecnie wszystko jest otwarte, dlatego nie musisz się obawiać, że lockdown pokrzyżuje Ci plany powrotu do formy. Zresztą zawsze znajdzie się jakaś aktywność, jeśli nie na powietrzu, które obecnie, zwłaszcza na Śląsku nie jest zbyt świeże, to w domu. Możesz w końcu włączyć muzykę, film z zumbą i ćwiczyć, a także tańczyć. Zumba jest dla każdego i nie muszą się jej bać także mężczyźni.

Top 3: wysypiaj się i dbaj o czas relaksu

Choć to może być paradoksalne, w końcu poradnik miał dotyczyć aktywności, to jednak trzecia wskazówka to wysypianie się. W końcu zdrowy tryb życia można prowadzić tylko wtedy, gdy mamy odpowiednią ilość energii. Nie zapewni go nam sama dieta, bo ważny jest także zdrowy sen. Czy wiesz, że mistrz olimpijski w maratonie dba, by codziennie spać 15 godzin na dobę w okresie treningów. Oczywiście jest to ekstremalny przykład, bo przecież nie każdy trenuje do maratonu i przebiega 160 km tygodniowo. Niemniej jednak chcąc być bardziej aktywnym musisz się wysypiać, a minimum to 7-8 godzin. Ważny jest też relaks, bo na naszą masę, zdolność utraty wagi, a także efektywność ćwiczeń wpływa również redukcja stresu.

Możesz już teraz zacząć wprowadzać zdrowe nawyki. To bardzo łatwe wystarczy, że wdrożysz trzy proste rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *