Terapia młodej osoby prowadzona online

Terapia online dla młodzieży

Coraz większa obecność technologii i internetu wprowadza wiele zmian w naszym życiu. Młodzież to grupa, która w największym stopniu wprowadza internet w swoje codzienne życie. Czy zatem dobrym rozwiązaniem jest proponowanie im terapii online? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

Jeżeli osoba korzystająca ze wsparcia terapeuty nie osiągnęła jeszcze pełnoletności, na spotkania konsultacyjne z psychoterapeutą zapraszani są rodzice nastolatka. Wyrasta to z przekonania, że nastolatek nie funkcjonuje w oddzieleniu od swojego systemu rodzinnego. Po przeprowadzeniu konsultacji i zebraniu wywiadu terapeuta proponuje odpowiedni plan terapii.

Kiedy terapia online jest dobrym rozwiązaniem

Jest bardzo dużo sytuacji w których terapia online może okazać się lepszym rozwiązaniem niż terapia stacjonarna. Jeżeli rodzina poprzez swoją pracę, funkcję prowadzi niestabilny tryb życia, jeżeli nastolatek często zmienia miejsce zamieszkania, jeżeli ma w planach podróżowanie przez dłuższy czas – terapeuta może zaproponować psychoterapię przez internet. Terapia online pozwoli utrzymać relację terapeutyczną mimo logistycznych przeszkód.

Terapia online może być równie skuteczna co terapia stacjonarna

Mimo rosnącej popularności terapia online wciąż jest darzona przez wielu potencjalnych klientów sporą dawką nieufności. Czy terapia online może być równie skuteczna co terapia stacjonarna? Badania, które miały na celu wyłonienie najbardziej skutecznego nurtu psychoterapii skłoniły badaczy do innego wniosku. Okazało się że to nie nurt a osobowość terapeuty okazywała się najważniejsza dla sukcesu terapii. Terapia polega na nawiązaniu stałej, bezpiecznej i reparatywnej relacji z terapeutą. Zatem kluczowe jest z jaką osobą nawiążemy właśnie taką relację. Żyjąc poza wielkimi ośrodkami akademickimi, czasem na wsi, w mniej zaludnionym miejscu możemy nie mieć dostępu do dobrze wykwalifikowanego i odpowiadającego nam terapeuty. W takim wypadku warto wybrać terapię online, która pozwoli nam na szeroki wybór terapeutów. Wtedy możliwym jest znaleźć osobę, z którą zaczniemy wielką przygodę jaką jest psychoterapia.

Gdzie znaleźć terapeutę

W obecnych czasach pandemii znacznie zwiększyła się dostępność terapeutów udzielających pomocy online. Wiele ośrodków przeniosło swoją pracę z gabinetów do internetu. Można też znaleźć miejsca które od dłuższego czasu oferował ten rodzaj terapii.

Jednym z takich miejsc jest serwis trzymsie.pl, w którym możemy skorzystać z oferty prawie trzydziestu doświadczonych psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych, doświadczonych w terapii przez internet.

1 thoughts on “Terapia online dla młodzieży

  1. Taka terapia teraz okaże się bardzo potrzebna nie jednej osobie. Siedzenie w domu nie służy umysłowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *