Zamontowane balustrady szklane na balkonie

Szklane balustrady- eleganckie, praktyczne i niezawodne

Szklane balustrady mają bardzo szerokie zastosowanie. Montuje się je w domach, jak i w biurach ,na zewnątrz i wewnątrz budynków. Ich popularność jest bardzo duża ze względu na wyjątkową estetykę, wysmakowany design i wytrzymałość na uszkodzenia. Jeśli szukasz nietuzinkowych rozwiązań na wykończenie tarasu, balkonu lub schodów, szklane balustrady z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Szklane balustrady – gdzie je stosować?

Niezawodna i bardzo elegancka balustrada szklana bardzo często ozdabia schody wewnętrzne lub zewnętrzne w domach lub zakładach pracy. Charakteryzuje się nietuzinkowym designem i jest bardzo praktyczne pod względem użytkowania. Czyszczenie szklanej balustrady zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy delikatna ściereczka i zwykły płyn do mycia szyb, aby szklana powierzchnia odzyskała swój utracony blask.

Szklane balustrady są bardzo bezpieczne, mimo że składają się z surowca, który kojarzy się z kruchością. Wysoka trwałość tego typu rozwiązań jest możliwa ze względu na zastosowanie bardzo mocnego szkła hartowanego, które zapewnia wysokie bezpieczeństwo i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Balustrady szklane mają bardzo lekką konstrukcję, dlatego atrakcyjnie korespondują ze stylistyką minimalistyczną i industrialną. Ale również stosuje się je klasycznych aranżacjach. Jest to możliwe dzięki uniwersalności materiału, jakim jest szkło. Łączy się z różnymi materiałami i kolorami, co przekłada się na tworzenie idealnych połączeń aranżacyjnych.

Balustrady szklane

Balustrady szklane nadają lekkości pomieszczeniu i optycznie ją powiększają.

Różne rodzaje mocowania, które będzie najlepsze?

Jest kilka nowoczesnych rozwiązań, dlatego zawsze dopasujesz je do określonej konstrukcji schodów, tarasu, czy balkonu. Pierwsze z nich to mocowanie ukryte pod smukłym profilem aluminiowej nakładki, którą maluje się zazwyczaj na kolor zbliżony do elewacji czy ścian. Drugie rozwiązanie to mocowanie Rotula, które polega na przykręceniu go do bezramowych balustrad ze szkła. Natomiast ostatnie mocowanie to system z nierdzewnymi słupkami, które są przytwierdzane bezpośrednio do podłoża. Można wybrać okrągłe lub kwadratowe mocowania, aby dopasować je jak najlepiej do konkretnego stylu architektonicznego i swoich upodobań. O najlepszy wybór najlepiej zapytać fachowców z takiej firmy jak GlassArt, która świadczy swoje usługi na terenie całej Polski. W takich miastach jak np. Gdańsk, Łódź, Poznań, Bydgoszcz.

Stylowe podświetlenie poręczy i pochwytów

Niezwykle ważne są również poręcze i pochwyty balustrad, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Do wyboru masz m.in. stal malowana proszkowo, lub stal gładką polerowaną. Atrakcyjne zestawienie tworzą połączenia szlachetnego materiału, jakim jest drewno, ze szkłem. Natomiast sporo świeżości i ekstrawagancji wniesie połączenie metalu ze szkłem. Każde z tych rozwiązań jest bardzo atrakcyjne pod względem stylu i estetyki.

Subtelne i praktyczne podświetlenie balustrady

Poręcze i pochwyty mogą mieć założone oświetlenie Led. W połączeniu z krystalicznie czystym szkłem tworzą ciekawy efekt estetyczny. Po zmroku delikatne światło jest bardzo pomocne, bo oświetla ciąg komunikacyjny na schodach. Jeśli chodzi i tarasy czy balkony to stanowi efekt bardziej dekoracyjny.

Warto zainwestować w szklaną balustradę. To gwarancja rewelacyjnego wyglądu i całkowitej odmiany dawnych konstrukcji. Zmawiając balustradę u dobrego producenta, masz możliwość idealnego dopasowania produktu do swoich potrzeb. Szeroki wybór kolorów, stylów i akcesoriów pozwoli stworzyć Ci wysmakowane i designerskie szklane balustrady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *