Drewniane krzesła i czarno biały stół w jadalni

Stoły i krzesła – modne zestawy do jadalni. Zobacz propozycje.

Stół z krzesłami — przedstawiamy modne propozycje w różnych stylach oraz ciekawe porady, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Wejdź i zobacz szczegóły!

Na co zwrócić uwagę, przy zakupie krzeseł i stołu

Jadalnia, jako pomieszczenie, stała się w ostatnich sezonach MUST HAVE, a do jej urządzenia przykłada się dużą uwagę. W znacznej mierze współczesne jadalnie to otwarta część salonu, czyli całość musi ze sobą współgrać. Jednak przy zakupie zestawu, stół z krzesłami, warto również zwrócić uwagę na aspekty techniczne, które przysłużą się do ich praktycznego użytkowania.

Stółw pierwszej kolejności przyjrzymy się stołom, gdyż jest tu więcej parametrów technicznych, na które warto zwrócić uwagę. Podstawową informacją, którą sugerujemy się przy wyborze stołu, jest jego długość. Wyznacza ona, ile osób zasiądzie przy stole oraz ile miejsca potrzebujemy, by stół się zmieścił w pomieszczeniu. Dodatkowo niektóre model posiadają możliwość rozłożenia. Przeważnie, na co dzień nie potrzebujemy całej przestrzeni blatu, warto więc zaoszczędzić miejsce i wybrać stół z opcją rozłożenia.

Inna, bardzo ważna kwestia to szerokość stołu. Jeśli masz taką możliwość, to koniecznie wybierz model, którego szerokość wynosi min. 80 cm. Węższe stoły mogą sprawić, że będziesz mieć mało miejsca na położenie dań, gdy po obu stronach będzie znajdować się zastawa dla gości. Natomiast najczęściej wybieraną szerokością stołu jest 90 cm.

Krzesła krzesła przede wszystkim dobieramy do wysokości stołu. Uznaje się, że siedzisko powinno znajdować się ok. 30 centymetrów poniżej blatu i ok. 40-50 centymetrów nad podłogą. Zwróć również uwagę na głębokość siedziska.

Przy wyborze krzeseł najczęściej kierujemy się estetyką, co może być zgubne. Wygodne oparcie wystaje ok. 20 cm nad blat, co umożliwia oparcie się zarówno wyższym, jak i niższym osobą. Warto również spojrzeć na zdobienia oparcia, czy nie będą przeszkadzać w trakcie siedzenia. W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się krzesła tapicerowane, które uznawane są za jedne z najwygodniejszych.

Zestaw idealnie dopasowany do salonu

Jeśli decydujesz się na jadalnię w salonie, musisz mieć świadomość, że całość musi prezentować się spójnie. Jak osiągnąć ten efekt? Szukaj mebli zbliżonych do siebie kolorystycznie. Współczesne stoły i krzesła często wykonywana są w najmodniejszych wybarwieniach drewna. Ponadto bardzo dobrze prezentuje się łączenie ze sobą dwóch różnych kolorów np. faktury drewna z czarnym wykończeniem.  Faktura blatu może nawiązywać do podłogi, a krzesła i rama stołu do mebli. Dodatkowo w poniższym przykładzie zostały wykorzystane krzesła z częściowo tapicerowanym  oparciem. Takie rozwiązanie zapewnia komfortowy wypoczynek oraz jest tańszą alternatywą dla krzeseł tapicerowanych.

Czas na nowoczesny Look w dwóch wariantach

Nowoczesne wnętrza można podzielić na dwa segmenty:

Pierwszy wywodzi się z minimalizmu, ale nie stroni od ciepłych i przytulnych barw. Sprawiają, że pomieszczenia nabiera domowego charakteru, zapewniają również wygodę. W stylu nowoczesnym doskonale sprawdzają się tapicerowane krzesła, które mogą występować w różnych wariantach kolorystycznych.

Drugi styl swoje podłoże ma w stylu loftowym i industrialnym oraz jest HITEM ostatnich sezonów. W tej wersji jadalni będzie dominował masywny stół, który opiera się na metalowym stelażu. Nogi mogą przyjąć formę ramy, krzyżaka lub mieć tradycyjny układ. Wybierając taki stół, musisz mieć świadomość, że będzie cięższy od standardowych modeli.

Elegancja na TAK – może jest dla Ciebie?

Nasza ostatnia propozycja to elegancka aranżacja w stylu Glamour. Uwagę przykuwają tapicerowane krzesła z bogato zdobionym oparciem. Posiada ono głębokie pikowanie karo, zakończone małym guzikami.  Natomiast nogi krzeseł nawiązują do nóg stołu – tworząc spójny zestaw. Dodatkowo blat stołu posiada delikatne żłobienie, które nadaje mu charakteru. Zestaw doskonale będzie komponował się zarówno ze stonowanymi szarościami, jak i bardziej intensywnymi kolorami.

Jeśli poszukujesz więcej inspiracji na urządzenie jadalni to koniecznie odwiedź sklep internetowy Mirjan24. Znajdziesz tam praktyczne stoły do jadalni oraz wygodne krzesła w każdym stylu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *