Psycholog dla dorosłych osób

Psycholog dla dorosłych

Codzienne życie pełne jest wyzwań, którym musimy stawić czoła. Czasem jednak czujemy, że pewne sytuacje nas przerastają. Pojawia się wówczas zagubienie, któremu towarzyszy spadek nastroju. Zdarza się też, że doskwiera nam brak asertywności, od lat borykamy się z ciężarem nieprzepracowanej traumy lub nie radzimy sobie ze stresem. We wspomnianych sytuacjach pomóc może psycholog dla dorosłych. Dysponuje on bowiem skutecznymi narzędziami i szeroką wiedzą, którą potrafi wykorzystać w praktyce.

Kiedy warto skorzystać z konsultacji psychologicznej?

Konsultacja psychologiczna to rozwiązanie, na które warto zdecydować się, gdy doskwierają nam problemy emocjonalne, skarżymy się na trudności w związku lub borykamy z nierozwiązanymi konfliktami rodzinnymi czy brakiem umiejętności asertywnej komunikacji w miejscu pracy. Niestety, czasem zbyt długo z nią zwlekamy, ponieważ zakładamy, że problemy same się rozwiążą. Zazwyczaj jednak tak się nie dzieje. Trudności zdają się nawarstwiać i wywołują w nas narastającą frustrację. Psycholog dla dorosłych postawi trafną diagnozę i wskaże techniki, dzięki którym jakość twojego życia wzrośnie.

Psycholog dla dorosłych pomoże ci rozpoznać mechanizmy nieadaptacyjne

Każdy z nas usiłuje sobie jakoś poradzić z trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze. Nie zawsze jednak wybieramy mechanizmy adaptacyjne. Np. związek z narcyzem przypomina rollercoaster. Bombardowanie miłością przeplata się z okresami poniżania i stosowania zawoalowanej przemocy psychicznej. Często jednak mamy problem, aby dostrzec to, iż bliska nam osoba stosuje agresję słowną. Aby zapewnić stabilność relacji, staramy się być lepszą wersją siebie i przewidywać zachowania narcyza, wierząc, że dostosowując się do jego oczekiwań, unikniemy przykrej wymiany zdań. W ten sposób wybieramy mechanizm nieadaptacyjny, który jest dla nas szkodliwy.

Terapia dla par czy psychoterapia indywidualna? Jak rozwiązywać konflikty w związku?

Pewne problemy w związku trudno dostrzec. Nie zawsze występuje w nim przemoc, czasem trudności rodzi brak otwartej komunikacji. Partnerzy liczą na to, że druga strona domyśli się ich potrzeb i je zaspokoi. Gdy to nie następuje, rozpoczynają się np. ciche dni lub kłótnie o rzeczy mało istotne, za którymi stoją zamaskowane emocje. Psycholog dla dorosłych posiada obiektywne spojrzenie na sytuację. Zadając odpowiednie pytania, przybliża swoich pacjentów do lepszego zrozumienia własnego postępowania. Po każdej konsultacji psychologicznej wychodzą oni z gabinetu wzbogaceni o wiedzę na własny temat. Po przeprowadzeniu wywiadu psycholog dla dorosłych stawia diagnozę i wskazuje dalszą metodę postępowania. Może zalecić:

  • psychoterapię indywidualną;
  • terapię par;
  • konsultację z innym specjalistą np. psychiatrą czy seksuologiem.

Pomoc psychologiczna dla osób, które mają problemy w pracy

Problemy emocjonalne, z którymi zgłaszamy się do psychologa, nie zawsze dotyczą związków romantycznych. Czasem mamy trudności w miejscu pracy, które zaczynają nas przerastać. Mobbing, praca ponad siły, problemy z asertywnością i stawianiem własnych granic, jak również konflikty w pracy czy wypalenie zawodowe to najczęstsze powody, dla których decydujemy się na wizytę u psychologa. Ten zapewni nam nie tylko cenne wsparcie, ale też wskaże skuteczne techniki pracy. Niemniej rozwiązanie problemów znajduje się w gestii pacjenta. Psycholog tylko nakreśla drogę i umożliwia lepsze poznanie własnych potrzeb poprzez zadawanie odpowiednich pytań.

Trudności w budowaniu relacji międzyludzkich – w czym mogą pomóc psycholodzy dla dorosłych?

Czasem zauważamy, że z jakiegoś powodu nasze kolejne relacje dobiegają końca. Nie potrafimy obiektywnie ocenić, na ile sami przyczyniliśmy się do takiego stanu rzeczy, a na ile zadecydowały o tym czynniki niezależne od nas. Nie chcemy, aby dokuczała nam samotność, dlatego pragniemy zgłębić prawdę o sposobie, w jaki kształtujemy relacje międzyludzkie. W Krakowie bez trudu znajdziesz psychologa dla dorosłych, do którego umówisz się na konsultację. Obiektywne spojrzenie specjalisty pomoże Ci dostrzec, dlaczego kolejne przyjaźnie ulegają zakończeniu.

Kiedy potrzebne jest wsparcie psychologa dla dorosłych w budowaniu asertywności?

Zdarza się, że stawianie zdrowych granic jest nam całkowicie obce, przez co zgadzamy się na rzeczy, na które nie mamy ochoty. Z czasem narasta w nas frustracja, gdyż czujemy się wykorzystywani, przez co wybuchamy złością i zrywamy wieloletnie przyjaźnie lub związki. Jeśli dostrzegasz u siebie ten destrukcyjny mechanizm, to znak, że wsparcie psychologa dla dorosłych może pomóc ci w wykształceniu asertywnych postaw.

Z czym warto zgłosić się do psychologa? Problemy emocjonalne

Niektóre emocje postrzegamy jako niewłaściwe i problematyczne. Często próbujemy je wyprzeć lub zamaskować. Nauczono nas, że okazywanie złości nie przystoi kobiecie, więc popadamy w coraz większy smutek, co długofalowo może prowadzić do depresji. Jeśli nie radzisz sobie z niektórymi emocjami, to warto przepracować ten problem. Konsultacja z psychologiem dla dorosłych może nadać twojemu życiu zupełnie nową jakość.

Jak opanować zarządzanie stresem z pomocą psychologa ?

Stres stał się naszą codziennością. Krótkotrwały nie jest szkodliwy, gdyż mobilizuje nas do działania. Gorzej, gdy przewlekły stres wpływa negatywnie na nasze funkcjonowanie. Nie należy go lekceważyć, gdyż z czasem może przejść w stany lękowe, a nawet zespół lęku uogólnionego. Na szczęście psycholog dla dorosłych – nie tylko w dużych centrach psychologicznych takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław – może Ci pomóc w opanowaniu narastającego stresu.

Profesjonalna porada psychologiczna – dlaczego warto skorzystać z niej jak najszybciej?

Niezależnie od tego, czy dostrzegasz u siebie objawy depresji, nerwicy, stanów lękowych, braku asertywności, warto uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne. Im prędzej podejmiesz stosowne działania, tym szybciej wzrośnie jakość twojego życia. Wiele osób popełnia błąd i przez lata samotnie zmaga się z problemami emocjonalnymi, niepotrzebnie przy tym cierpiąc. Do psychologa dla dorosłych warto zgłosić się od razu, gdy poczujemy się przytłoczeni lub zagubieni. Nawet jeśli twój problem innym wydaje się marginalny, ale tobie dość mocno doskwiera, to znak, że warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Nie stawiajmy sobie autodiagnozy, gdyż po pierwsze, nie dysponujemy specjalistyczną wiedzą, a po drugie, brakuje nam obiektywizmu. Tylko wizyta u psychologa może przybliżyć nas do prawidłowej diagnozy. Ponadto specjalista zna skuteczne techniki pracy poparte badaniami naukowymi.

Psycholog dla dorosłych w Krakowie i nie tylko – z pewnością znajdziesz profesjonalne wsparcie!

Pamiętaj, że psycholog nie ocenia swoich pacjentów. Dla każdego z nich stara się stworzyć bezpieczną atmosferę opartą na empatii, która umożliwia szczerą rozmowę. Wizyta u psychologa stanowi bezpieczne rozwiązanie, ponieważ specjalistę obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie ma on prawa dzielić się twoimi sprawami z osobami trzecimi. Psycholodzy dla dorosłych przyjmują nie tylko w wielkich metropoliach takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Prowadzą też poradnie w mniejszych miejscowościach, dlatego każdy znajdzie potrzebną pomoc i wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *