Jedzenie przygotowane do pracy

Pojemniki na żywność Monbento z myślą o wygodzie i ekologii

Zabieranie ze sobą drugiego śniadania i lunchu to nie tylko nowa moda wśród pracowników korporacji. Takie rozwiązanie sprzyja zachowaniu zdrowej diety, a ponadto stanowi sporą oszczędność pieniędzy, które wydaje się w biurowych stołówkach. Samodzielnie przyrządzony lunch to również wygoda oraz działanie z myślą o ekologii.

W co pakować jedzenie do pracy, by być eko?

W dobie ideologii zero waste i zdecydowanie większej świadomości ludzi w kwestiach ekologii staramy się ograniczyć używanie plastiku do minimum. Pakowanie drugiego śniadania w jednorazowe torebki foliowe czy folię aluminiową to działanie bardzo nierozsądne z punktu widzenia ekologów. Podobnie jest z używaniem plastikowych pojemników na żywność, wątpliwej jakości. Tanie opakowania mogą szybko ulec zniszczeniu, a ich dalsze użytkowanie stanie się niemożliwe i wylądują w koszu na śmieci. Pojemniki te są także zdecydowanie mniej uniwersalne. Nie zawsze możemy podgrzać w nich lunch w kuchence mikrofalowej czy zamrozić w nich sezonowe owoce. Dlatego lepiej jest zainwestować w opakowania sprawdzonej firmy, które posłużą nam przez długie lata i sprawdzą się w każdych warunkach.

Godne polecenia pojemniki na żywność znaleźć można na stronie sklepu internetowego: Monbento – maleomi.pl.

 

Co zabrać ze sobą do pracy na lunch?

Lunch w pracy powinien być pożywny i smaczny, gdyż ma zapewnić energię na cały intensywny dzień wysiłku intelektualnego lub fizycznego. Najlepiej jest planować zróżnicowane menu na cały tydzień, a posiłek przygotowywać wieczór wcześniej, by uniknąć dodatkowego porannego stresu.

Alternatywa dla plastiku

Coraz więcej producentów akcesoriów kuchennych wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, którzy żyją w duchu ekologicznym, zastępując plastik innymi, alternatywnymi tworzywami, które są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. O tym że plastikowe gadżety przejęły kuchnię, wszyscy zauważyli jednak rosnący trend na eko gadżety obalają tę tendencje a na rynku pojawia się coraz to więcej akcesoriów wolnych od szkodliwych substancji a tym bardziej samych plastikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *