Kobieta siedzi na poduszcze ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna do siedzenia: rodzaje i przeznaczenie

Artykuł partnera.

Współczesny człowiek spędza większość czasu na siedząco: w transporcie, podczas pracy, w domu, prowadząc samochód itd. Oczywiste jest, że taki bezruch może mieć naprawdę negatywne konsekwencje dla zdrowia. Aby ich uniknąć, konieczne jest podjęcie różnych działań, jak np. więcej chodzenia pieszo, uprawianie gimnastyki. Jeśli jednak na te aktywności brakuje czasu korzystnym posunięciem będzie kupienie specjalnej poduszki ortopedycznej do siedzenia. Taki produkt sprawi, że siedzący tryb życia stanie się zdrowszy, a także pomoże w czasie po kontuzjach, w złagodzeniu konsekwencji i objawów różnych chorób.

Poduszki do siedzenia: rodzaje

Żeby wybrać odpowiednią poduszkę, dobrze jest wiedzieć coś więcej na temat na ich klasyfikacji. Jakie rodzaje poduszek ortopedycznych do siedzenia są dostępne obecnie na rynku? Najczęściej spotykana jest następujący podział:

1. Poduszki na ból pleców

Takie modele pozwalają pozbyć się bólu pleców, a także służą do kształtowania prawidłowej postawy ciała, zapewniają ulgę i zapobiegają różnym chorobom kręgosłupa. Taki produkt będzie pomocny w przypadku:

 • osteochondrozy;
 • skoliozy;
 • zapalenia mięśni;
 • zaburzeń krążenia krwi i przepływu limfy;
 • urazów;
 • skurczy;
 • zawrotów głowy;
 • migreny.

Poduszka do pracy siedzącej pomaga ciału przyjąć prawidłową postawę bez uciskania naczyń i przeciążania tkanek miękkich. Jednocześnie zapewnia prostą i zdrową postawę. Takie akcesorium skutecznie łagodzi zmęczenie i pomaga pozbyć się stresu, przez co jest niezastąpione dla osób prowadzących siedzący tryb życia: pracowników biurowych, informatyków, studentów, kierowców itp.

2. Poduszki odciążające kość ogonową

Tego typu modele poduszek mają na celu odciążenie dolnej części kręgosłupa. Ich systematyczne wykorzystanie przyczynia się do prawidłowego ułożenia kości krzyżowej i kości ogonowej podczas siedzenia, zapewnia prawidłowy przepływ krwi i limfy w okolicy miednicy.

Są to zwykłe poduszki do siedzenia, służące leczeniu i profilaktyce hemoroidów. Takie rozwiązania także świetnie sprawdzają się w przypadku schorzeń ginekologicznych, zapaleniu gruczołu krokowego, podczas rehabilitacji oraz w profilaktyce odleżyn. Poduszka ortopedyczna na siedzenie z otworem jest również niezwykle przydatna dla kobiet w ciąży, a także tych, które niedawno urodziły dziecko.

Wszystkie rodzaje poduszek korekcyjnych do siedzenia można znaleźć w katalogu Ortek na stronie https://www.ortek.pl/. Wystarczy wybrać konkretny model lub kategorię – na przykład może to być poduszka na siedzenie do samochodu przygotowana specjalnie dla kierowców.

Jak używać?

Poduszki do siedzenia na krzesło są produktem medycznym, dlatego są sprzedawane wraz z instrukcją ich eksploatacji. Specjaliści pracujący w sklepie, w którym dokonujesz zakupu, także mogą udzielić konsultacji w zakresie korzystania z poduszki. Warto wiedzieć, że każdy model ma własne charakterystyki użytkowania.

Istnieją także podstawowe zasady, zgodnie z którymi należy siedzieć na poduszce ortopedycznej.

 1. Podstawa, na której będzie znajdować się poduszka Ortek powinna być umiarkowanie sztywna. Jeśli poduszka ortopedyczna zostanie umieszczona na miękkiej powierzchni, pośladki opadną do wewnątrz, a kręgosłup przyjmie niewłaściwą pozycję.
 2. Produkt powinien być komfortowy. Upewnij się, że podczas siedzenia nie pojawiają się nieprzyjemne, a tym bardziej bolesne odczucia.
 3. Należy siedzieć na poduszce równo. Prawidłowa pozycja anatomiczna jest z góry określona przez kształt produktu. Na szczególną uwagę zasługują modele z efektem pamięci. Elastyczna pianka z pamięcią kształtu przybiera kształt ciała i dopasowuje się do jego pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *