Dziecko w kąpieli

Pielęgnacja skóry u dzieci – jak dbać o cerę malucha?

Pierwsze miesiące życia są najważniejsze zarówno dla nowo-narodzonego dziecka, jak i jego rodziców, którzy chcą otoczyć swojego bobasa jak najlepszą opieką. Od pierwszych dni mama razem z tatą muszą spojrzeć na świat oczami swojego malucha oraz nauczyć się odpowiednio o niego dbać. Dotyczy to spełniania podstawowych potrzeb, otoczenia go miłością i troską, ale także pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry niemowlaka.

Dlaczego pielęgnacja skóry malucha ma tak duże znaczenie?

Skóra dziecka rozwija się do 3 roku życia, co oznacza, że wcześniej potrzebuje dodatkowej pielęgnacji oraz odpowiednich środków zabezpieczających przed wysuszeniem czy innymi podrażnieniami. Uzupełniająca ochrona, w postaci kremów, jest konieczna, ponieważ skóra bobasa jest o wiele bardziej delikatna, a co się z tym wiąże także podatna na uszkodzenia. Ponadto jest również zdecydowanie mniejsza i cieńsza niż u dorosłego. Niemowlaki przez skórę oraz dotyk w pierwszej kolejności poznają otaczającą je rzeczywistość, wobec czego rodzice muszą starać się jak najlepiej o nią dbać i wybierać kremy dla dzieci dopasowane do potrzeb ich ukochanych pociech.

Jaki powinien być krem dla niemowląt?

U niemowląt różnice da się zauważyć już na pierwszy rzut oka, zarówno w zachowaniu, przesypianiu nocy, jak i pH skóry czy reakcji organizmu na różnego rodzaju składniki. W pierwszych etapach życia rodzice dostrzegają wszystkie, nawet najmniejsze, zmiany u swojego dziecka, obserwują jego rozwój, dbają o to by stosowane kosmetyki nie podrażniały jego delikatnej skóry. Właśnie dlatego wybierając kremy dla niemowląt należy kierować się przede wszystkim składem, konsystencją, przeznaczeniem, tak by wybrane produkty odpowiednio natłuszczały, nawilżały skórę oraz przeciwdziałały odparzeniom czy potówkom.

Jak pielęgnować skórę bobasa latem?

W lecie przede wszystkim należy chronić niemowlęta przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Ze względu na dużą delikatność, zaczerwienienia, a także niebezpieczne oparzenia, mogą występować nawet po 15 minutach przebywania na słońcu bez ochrony. Chcąc odpowiednio zabezpieczyć skórę maluszka latem, należy wybierać kremy dla dzieci z filtrem UVA i UVB, najczęściej 50+, które stworzą odpowiednią barierę ochronną. Następnie, przed wyjściem na słońce, należy obficie posmarować skórę malucha, a przy dłuższym pobycie na zewnątrz powtarzać co dwie lub trzy godziny. Takie zachowanie i wysoki poziom ostrożności pozytywnie wpłynie na skórę dziecka, a także zniweluje konieczność stosowania kremów na oparzenia.

Obecnie producenci oferują szeroką bazę kremów dla dzieci, umożliwiających ich prawidłową pielęgnację. Dostępne na rynku produkty nie tylko pomagają nawilżać skórę malucha, ale także zwalczają bardzo często występujące u niemowląt potówki, odparzenia i podrażnienia. Wybierając dopasowany do potrzeb bobasa krem, rodzice zdają się na sprawdzone marki, polecane przez inne matki i ojców. Szukając odpowiedniego produktu z pewnością warto zaopatrzyć się w propozycję dla niemowląt renomowanych producentów, np. Hipp, Babydream, Penaten, Bubchen czy Weleda.

Artykuł partnera Biobaby.pl – dystrybutora kremów dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *