Dziewczynka wyciaga bąbki na choinke z pudełka

Pięknie udekorowana świąteczna choinka

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Warto zatem rozpocząć z w wyprzedzeniem przygotowania, przemyśleć i zaplanować dekoracje otoczenia by prezentowało się ono jak najlepiej. Przepięknie udekorowana choinka to kluczowy element każdego domu. Jak sprawić by w tym roku wyglądała wyjątkowo? Poznaj kilka ciekawych pomysłów i porad.

Unikatowe bombki

Do coraz modniejszych i bardzo wytwornych ozdób choinkowych należą ręcznie wykonywane szklane bombki. Mnogość wzorów, kształtów ciekawych zdobień i kolorów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Wśród nich znajdziesz bombki szklane w formie postaci m.in. takich jak mikołaje, anioły, skrzaty, renifery i wiele innych. Tego typu ozdoby warto powiesić na choince w najbardziej widocznym, rzucającym się oczy miejscu. Kolejnymi niebywale dekoracyjnymi i wyjątkowymi bombkami są modele z tłoczonego szkła, ręcznie malowane i zdobione przyklejanymi kryształkami czy koralikami. Doklejane elementy sprawiają, że bombka staje się niebywale strojna i wytworna. Wśród bogatej oferty ozdób choinkowych odnaleźć można również modele oklejane jutą, kolorowymi oraz błyszczącymi tasiemkami i sznurkami. Do bardzo popularnych i uroczych należą natomiast przezroczyste szklane bombki, które w swoim wnętrzu zawierają błyszczące elementy tj. brokat, koraliki itp. Bombki dostępne są  w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i zróżnicowanej wielkości. Znajdziesz wśród nich jednocześnie bardzo nieduże jak i okazałe modele. Ubierając choinkę warto przemyśleć ich rozmieszczenie. Nie posiadasz wystarczająco dużo miejsca na okazałe bożonarodzeniowe drzewko? Wystarczy, jak kupisz kilka ciętych gałązek lub niewielkich rozmiarów doniczkową choinkę, albo atrakcyjne małe. sztuczne drzewko, za to skupisz się na jego wyjątkowym ustrojeniu.

Przepiękne dekoracje choinkowe

Do bardzo ważnych elementów choinki należy oświetlenie. Lampki choinkowe, bo o nich mowa, dodają drzewku świetlistości, tajemniczości i urokliwego wręcz magicznego blasku. Wielkość i kształt żarówek dostępna w sklepach z roku na rok jest coraz bardziej wymyślna i różnorodna. Oprócz różnokolorowych światełek, w których rozmiar żarówek także jest bardzo zróżnicowany coraz częściej możemy spotkań łańcuchy świetlne zawierające elementy ozdobne w postaci gwiazdek, śnieżynek, aniołków itp. Lampki podświetlające przezroczysty element dekoracyjny, dodatkowo rozpraszają przez niego światło. Taki efekt jest niebywale klimatycznym i urokliwym akcentem na świątecznym drzewku. Wybierając lampki choinkowe zastanów się wcześniej nad tym, jaki rodzaj lampek będzie współgrał z charakterem ozdób, które posiadasz lub chcesz zakupić. Bardzo gustownie wyglądają również świąteczne sztuczne kwiaty. Dominującymi kolorami takich ozdób jest złoto i srebro. Taki dekoracyjny element przepięknie ozdobi świąteczny stół lub blat wytwornej komody. Przy dekorowaniu mieszkania czy to okazjonalnego na święta, czy codziennego, najważniejsza jest bowiem spójność. Jeśli jej nie zachowasz aranżacja wykonana nawet z przepięknych oraz ekskluzywnych elementów będzie wyglądała chaotycznie i jarmarcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *