Kobieta podczas medytacji korzysta z olejku tymiankowego

Olejek tymiankowy – 5 zalet tego naturalnego specyfiku

Olejek tymiankowy, oczywiście w tym naturalnym wydaniu, to wspaniała broń w walce z przeziębieniem. Jego zalet jest jednak znacznie więcej. Te potwierdzają, że zawsze warto mieć go w domu.

Olejek tymiankowy znany jest ze swoich anty przeziębieniowych właściwości. Tymczasem plusów jego stosowania jest o wiele więcej. W tym artykule skupimy się na prawie wszystkich.

Olejek tymiankowy – idealny na przeziębienie

Olejek tymiankowy to świetne antidotum na dolegliwości górnych dróg oddechowych. Działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Przez wiele osób, zresztą nie bez powodu, traktowany jest jako naturalny antybiotyk. Zwiększa odporność organizmu i chroni przed nawrotem infekcji. Poradzi sobie z katarem, stanami zapalnymi oskrzeli krtani i sprawdzi się u zatokowców oraz astmatyków.

Olejek tymiankowy do pielęgnacji skóry

Borykasz się z zapchaną cerą, albo/i narzekasz na to, że jest bardzo tłusta? Spróbuj olejku tymiankowego, który prawdopodobnie okaże się twoim dużym sprzymierzeńcem w osiąganiu doskonałych efektów pielęgnacji skóry.

Olejek tymiankowy dla emocji

Tak, olejek tymiankowy może okazać się świetnym kompanem w działaniach dla twojego zdrowia psychicznego. Tymianek uznawany jest za zioło oczyszczające ciało ze złych i zblokowanych emocji. Jak widzisz możesz nim oczyszczać nie tylko twoje drogi oddechowe, ale również napięcia z ciała. Pozwoli ci wziąć głębszy oddech – nie tylko dosłownie. Czy wiesz, że w średniowieczu tymianek podawano rycerzom, aby ci poczuli większą odwagę? Ty też na co dzień walczysz – dla siebie, dla rodziny, dla lepszego życia. Olejek tymiankowy pomoże ci w tych działaniach. Mówi się również, że ten specyfik pomaga także na nocne koszmary. Koniecznie wypróbuj.

Pozostałe fakty o olejku tymiankowym

Olejek tymiankowy sprawdzi się również w leczeniu grzybicy infekcji bakteryjnych. Warto dodawać go również do przeciwzapalnych płukanek do ust. Zdarza się, że jest stosowany w przemyśle spożywczym do nadawania lepszego aromatu potrawom. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo często jest fałszowany. Dlatego tak kluczowe jest to, aby kupować olejek tymiankowy ze sprawdzonego źródła. Decydując się na ten specyfik ze strony internetowej klaudynahebda.pl/sklep masz pewność, że wybierasz produkt najwyższej jakości, który będzie nie tylko efektywny, ale również bezpieczny. Pamiętaj, że olejek tymiankowy zaliczany jest do grupy olejków gorących. Może zatem podrażniać skórę, zwłaszcza jeżeli stosuje się go bez rozcieńczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *