Jasny pokój dla niemowlaka

O czym pamiętać, kupując meble do pokoju niemowlaka?

Wyposażenie pokoju niemowlaka ma do spełnienia różne zadania. Przy zakupie mebli trzeba kierować się nie tylko względami estetycznymi. Konieczne jest też uwzględnienie paru innych przesłanek decydujących o tym, czy meble zdają egzamin.

Bezpieczeństwo to podstawa

Kluczową zasadą, jaką powinien kierować się każdy rodzic urządzający pokój niemowlaka, jest bezpieczeństwo dziecka. Okrągłe krawędzie, specjalne mechanizmy zabezpieczające czy uchwyty wydrążone w ściance mebla to tylko niektóre z rozwiązań stosowanych przez współczesne firmy produkujące meble dla niemowlaka. Przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić, czy wybrane meble odpowiadają standardom bezpieczeństwa określonym przez Unię Europejską. Oczywiście w zależności od rodzaju mebla normy te są inne, niemniej należy mieć pewność, że meble zostały poddane testom potwierdzającym ich bezpieczeństwo.

 

Jakie meble są niezbędne w pokoju niemowlaka?

Głównym meblem w pokoju niemowlaka jest łóżeczko, w którym malec spędza większość doby. Powinno mieć możliwość regulacji wysokości materaca i gęsto osadzone szczebelki, aby dziecko nie mogło włożyć pomiędzy nie głowy. Ponadto pokój małego domownika trudno wyobrazić sobie bez komody, stolika, fotela do karmienia dla rodzica i krzesełka do karmienia dla dziecka, które przyda się, gdy maluch podrośnie. Dobrym pomysłem jest również zakup przewijaka – jeśli jednak w pokoju jest zbyt mało miejsca, można zaopatrzyć się w specjalną nakładkę na komodę spełniającą tę właśnie funkcję.

 

Trwałość i uniwersalność

Meble do pokoju niemowlaka najczęściej kupowane są z myślą o użytkowaniu ich przez co najmniej kilka lat. Opłaca się zatem postawić na ponadczasowe i klasyczne meble dostępne w sklepie Lamps & Company. Są one wykonane z trwałych i przyjaznych dla dziecka materiałów oraz odznaczają się piękną i stonowaną kolorystyką, dzięki czemu pasują do różnych aranżacji. Wyróżniają się także stabilną konstrukcją, co jest bardzo ważne, gdy maluch zaczyna raczkować i chodzić, poznając w ten sposób świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *