Nauka języka angielskiego w szkole językowej

Nauka języka angielskiego – jak wybrać odpowiednie miejsce?

Nauka języka angielskiego nie musi być przykrym obowiązkiem. Wybierając odpowiednie miejsce do nauki możemy nie tylko efektywnie przyswajać nowy język, ale także czerpać z tego wiele przyjemności. Język angielski może przydać się zarówno do celów zawodowych, jak również podczas kontaktu z osobami z innych krajów. Jak wybrać właściwe miejsce do nauki języka angielskiego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły języka angielskiego?

Jeśli pragniemy rozpocząć naukę języka, ale nie mieliśmy jeszcze do czynienia ze szkołami językowymi, warto jest wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas.

Odpowiedni program nauczania

Niezależnie od tego czy są to zajęcia grupowe czy indywidualne, program nauczania powinien być dopasowany do umiejętności jakie posiadamy. Niekiedy grupy prócz poziomu zaawansowania, grupy dzielone są także pod kątem wieku uczestników. Przez to możemy spotkać się z grupami dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych.

Wybierając się np. na angielski w Lublinie – jak i w każdym innym mieście – dobrze jest na wstępie określić swój poziom językowy. W szkołach językowych niekiedy jeszcze przed zapisem, wykonywany jest test poziomujący, który pozwala łatwiej dopasować nowego kursanta do świeżo powstających grup lub już istniejących.

Ważne, by program nauczania był zbieżny z naszymi oczekiwaniami co do samego procesu nauki.

Wartościowe materiały do nauki języka angielskiego

Żeby jak najefektywniej się uczyć, niezbędny jest dostęp do odpowiednich materiałów edukacyjnych. W związku z tym, przed podjęciem nauki w danej szkole językowej, dobrze jest porozmawiać z nauczycielem lub lektorem, na temat materiałów dydaktycznych, z jakich korzystają kursanci w trakcie nauki jazdy. Mogą być to podręczniki, jak również materiały samodzielne przygotowane bądź wyselekcjonowane przez osobę uczącą lub metodyka.

Ciekawe zajęcia

Proces nauki jest niezwykle złożony. Można go jednak nieco uprościć, sprawiając że nauka nie będzie przykrym obowiązkiem, ale ciekawym zajęciem, który pozwoli nam spędzić czas w miły sposób. Odpowiednie podejście osoby prowadzącej, angażujące zajęcia i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce, sprawiają że na takie zajęcia chce się uczęszczać.

Lokalizacja placówki

Niewątpliwie czynnikiem, który ma duży wpływ na wybór konkretnej placówki, ma jej położenie na mapie miasta. Duża odległość między naszym miejscem zamieszkania czy pracy, a szkołą językową może stanowić pewną przeszkodę. Jednak wtedy warto sprawdzić, jakie placówki znajdują się w okolicy i czy ich poziom oraz możliwości są dla nas satysfakcjonujące. Jeżeli nie – warto poważnie zastanowić się nad doborem miejsca, w którym chcemy się uczyć, nawet jeśli lokalizacja nie do końca nam odpowiada. W końcu najważniejszy jest efekt nauki.

Z drugiej strony możemy zawsze rozważyć opcję nauki zdalnej. Pozwoli to nam nie tylko wygodnie uczyć się z domu, ale udział w zajęciach nie będzie problemem, jeżeli nasza praca opiera się na ciągłych wyjazdach, a my chcemy uczyć się nowego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *