Otwarta książka z kartkami ułożonymi w serce

Najciekawsze filmy oparte o książki Nicholasa Sparksa

Jednym z autorów najbardziej popularnych powieści ostatnimi czasy jest Nicholas Sparks. Jego pełne książki są pełne ludzkich uczuć. Opisuje w nich ludzkie uczucia często przeplatane życiowymi perypetiami oraz niespodziankami darowanymi od losu.

Codzienne historie ludzi

Na podstawie książek Nicholasa powstały filmy. Typowe amerykańskie melodramaty, w których życie bohaterów nie zawsze wygląda kolorowo. Jednak podglądając bohaterów można zobaczyć, że mając nawet ogromny bagaż doświadczeń życiowych znajdziemy miłość. Ona czai się tuż za rogiem. Nie zawsze jest to szczęśliwe zakończenie, ale zwykle daje nam ogromny potencjał do brania się z życiem za rogi.

Jakie filmy oparte o powieści Nicholasa Sparksa są warte naszej uwagi

Powiedzmy sobie szczerze ile ludzi na świecie tyle różnych będzie zdań na temat poszczególnych adaptacji. To co jednych zachwyci, innym się wcale nie spodoba. Jakkolwiek nie patrząc jest kilka kinowych perełek, którymi warto zawracać sobie głowę.

Kobieta i mężczyzna na tle zachodzącego słońca
pixabay.com

Wybór

Zawsze jest on trudny. Jednakże w tym filmie pokazany jest z trochę innej strony konflikt uczuć i interesów. Z jednej strony bohaterka ma świadomość stabilizacji, pozostania w znanym jej miejscu w życiu ale też bezbarwnym uczuciu. Natomiast z drugiej rodzi się śmiała miłość, której albo się unika jak ognia, albo ginie w niej na zawsze. Gabby dostaje szansę od losu aby przeżyć to uczucie, czy jednak odważy się po nie sięgnąć?

List w butelce

O kiedy ocean zostaje listonoszem, a adresatem Teresa wszystko się może zdarzyć. Wiara z nadzieją i miłością przeplatają się w tym filmie na zmianę. To bardzo ciekawy portret ludzi, którzy długo dojrzewają do miłości. Na każdym kroku widzą przeszkodę nie do pokonania. Czy jednak warto być wiernym swojej codzienności?

Dla Ciebie Wszystko

Ostatni tytuł, który jak żaden inny chwyta za serce. Co ciekawe są dwie różne jego wersje różniące się zakończeniem. Bohaterką jest Amanda rozdarta między przeszłością w której zostawiła serce i miłością która wraca po latach. Podjęcia decyzji nie ułatwia także skomplikowana sytuacja życiowa bohaterki i choroba jej synka. Czy takie jak ona mają jeszcze szansę na miłość?

Miłość jest w cenie, co zresztą potwierdza popularność książek Nicholasa. Od kiedy trafiły na listy bestselerów nie schodzą z niej. Filmy oparte o książki Nicholasa Sparksa również zdobyły uznanie wśród wielu odbiorców, a wiadomo największymi krytykami są odbiorcy, którzy rozsmakowali się tych opowieściach.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *