Dzieci uczą się języka angielskiego przez zabawe

Metoda Helen Doron – rewolucja w nauce języka angielskiego dla dzieci

Język angielski to język słusznie nazywany współczesną łaciną. Niezwykle przyszłościowy i rozpowszechniony, a także coraz częściej wymagany przez pracodawców. Wielu świadomych opiekunów decyduje się na zaznajomienie dziecka z tym językiem już od lat najmłodszych. Oczywistą rzeczą jest, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę kiedy o tym nie wiedzą. Nauka przez zabawę to sposób o którym zapewne każdy rodzic słyszał, jest bowiem dosyć popularny wśród pedagogów i psychologów. Jednak statystycznie najlepsze efekty przynosi metoda Helen Doron.

Helen Doron, wynalazczyni sposobu na łatwe przyswajanie wiedzy wśród najmłodszych

Helen Doron, brytyjska lingwistka i specjalistka w zakresie nauczania języka angielskiego stworzyła trzydzieści lat temu metodę, która swoją skutecznością rozniosła się po całym świecie i wciąż znajduje nowych zwolenników. Helen Doron ukształtowała ten sposób obserwując jej grającą córkę na skrzypcach. Co jednak muzyka ma wspólnego z przyswajaniem języków obcych? Kobieta doszukała się zależności pomiędzy muzyczną metodą Suzuki, polegającej na graniu ze słuchu i bez zapisu nutowego, a między nauczaniem. Zainspirowana grą na skrzypcach opracowała specjalistyczny warsztat mający na celu osłuchanie dziecka z językiem obcym, tak aby stał się dla niego tak naturalny jak język ojczysty przekazany przez rodziców. Metoda ta ułatwiła i zrewolucjonizowała naukę angielskiego dla dzieci.

Dlaczego metoda Helen Doron cieszy się taką popularnością?

Szkoły językowe bardzo często sięgają po tę metodę ze względu na jej szybką skuteczność i prędkie przyswajanie słownictwa przez dzieci. Ten sposób nauki został oparty na audio wizualizacji. Nauka języka angielskiego metodą Helen Doron charakteryzuje się wykorzystywaniem w procesie edukacyjnym różnorodnych filmów, piosenek czy animacji, dzięki czemu przyswajanie języka angielskiego przebiega niezwykle przejrzyście i bezstresowo, co jest niezmiernie ważne podczas nauki, a zwłaszcza wśród dzieci. Metoda Helen Doron to tak zwana nauka przez zabawę, która wykorzystuje zalety intelektualne dziecka, jednocześnie go nie przemęczając.  Każda czynność, która jest wykonywana przez malucha, pobudza jego zmysły i angażuje umysł, co skutkuje powstawaniem nowych połączeń neuronowych w mózgu. Praktykujący metodę Helen Doron dosłownie obcują z językiem podczas nauki, nie tylko w teorii. Nie jest tajemnicą, że praktyczne zastosowanie nauki języka angielskiego znacznie przyśpiesza jego adaptację. Podstawowym procesem tego sposobu nauki jest naśladownictwo, które powoduje szybkie, nieskomplikowane i nieświadome przyswajanie języka obcego nawet przez tych najmłodszych.

  • Kursy Helen Doron są skierowane do różnych grup wiekowych, rozpoczynając od trzeciego miesiąca życia.
  • Na całym świecie skorzystało z tej metody blisko 3 miliony osób.
  • Zajęcia prowadzone są w małych i kameralnych grupach, dzięki czemu każde dziecko dostaje wystarczającą ilość uwagi.
  • Lekcje odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu i są prowadzone wyłącznie w języku obcym.

 Szkoły językowe stosując metodę brytyjskiej lingwistki, mają na celu ułatwienie i sprawienie, że nauka języka angielskiego dla dzieci będzie przychodziła równie prosto i naturalnie jak to ma miejsce z językiem ojczystym. Podczas nauki już dwuletnie dziecko jest w stanie zapamiętać około dwieście słów, dwadzieścia piosenek i kilka rymowanek lub wierszyków,  natomiast pięciolatek ponad dwa razy tyle! Ponadto dzieci potrafią składać proste zdania i są w stanie porozumiewać się ze sobą w języku obcym. Więcej o metodzie Helen Doron przeczytasz tutaj: https://helendoron.pl/metoda-nauki-angielskiego/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *